Kripto HaberleriHaberlerSon Dakika: "Justin Sun Tron Vakfı'ndan (TRX) Ayrılıyor!"

Son Dakika: “Justin Sun Tron Vakfı’ndan (TRX) Ayrılıyor!”

Takip et

Coindesk’in haberine göre, Tron’un kurucusu Justin Sun daha fazla politik rol üstlenmek için Tron’dan ayrılacak.

Yaptığı röportaj sırasında El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi yapma başarısının kendisini etkilediğini ve Latin Amerika ülkelerinde kriptoyu meşrulaştırmak için hareket edeceğini söyledi.

Granada hükümetinde Dünya Ticaret Örgütünün (WTO) Büyükelçisi olacak olan Sun, kişisel kariyer planlarını da Coindesk ile paylaştı.

Tron blok zinciri üzerindeki gücünün ve yetkilerinin en azından bir kısmını devretmeyi hedefleyen Sun, Granada gibi ülkelerde Blockchain teknolojisini ve kripto paraları teşvik etmeyi amaçlıyor.

Sun, bu hafta salı günü verdiği başka bir röportajda “Gelecekteki kariyerim, Blockchain teknolojisinin ulus devlet düzeyinde meşrulaştırılmasına odaklanacak.” demişti.

Sun’a göre Granada gibi ülkelerde Blockchain endüstrisinin meşrulaştırılması büyük ülkelerdeki çabaları hızlandırmada etkili olabilir.

Röportajı sırasında Bitcoin’in geleceği hakkında da konuşan Sun, fiyat konusunda iyimser olduğunu, kısa vadeli belirsizliğe rağmen Bitcoin’deki  yükseliş beklentisinin devam ettiğini söyledi.

Tron Vakfı’ndaki görevi gelecek yıl sona erecek olan Sun, kendisi ile bağlantılı üç süper düğümü de kapatacak. Tron blok zincirindeki 27 süper temsilci Tron topluluğu tarafından seçilecek.

Blok zincirini 2017 yılında kuran Justin Sun, Tron Vakfı’nın da CEO’su olarak görev yapmaktaydı.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları