coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinSon Dakika: SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Spot ETF Onaylarını Doğruladı ve...

Son Dakika: SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Spot ETF Onaylarını Doğruladı ve Bir Duyuru Yayınladı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, tüm Bitcoin Spot ETF ürünlerinin onaylandığını doğruladı.

Gensler, SEC’in eylemlerinin yasalara ve mahkeme yorumlarına bağlılıkla yönlendirildiğini belirtti. Clayton’ın liderliğinde 2018’den başlayarak Mart 2023’e kadar, spot Bitcoin ETP’leri için 20’den fazla borsa kuralı başvurusunun onaylanmadığını belirtti. Bunlar arasında, Grayscale Bitcoin Trust’ın ETP’ye dönüştürülmesini öneren Grayscale’in başvurusu onaylanmayan başvurulardan biriydi.

İlgili Haber  Son Dakika: Nihayet SEC de Açıkladı - Bitcoin Spot ETF'ler Onaylandı ve Yarın İşlem Görmeye Başlayacak

Gensler, onayın menkul kıymet olmayan bir emtiayı, yani BTC’yi tutan ETP’lerle sınırlı olduğunu açıkladı. Bu, SEC’in kripto varlık menkul kıymetleri için listeleme standartlarını onaylamaya hazır olduğuna işaret etmediği gibi, federal menkul kıymetler yasaları kapsamında diğer kripto varlıklarının düzenleyici statüsü hakkında da fikir vermiyor.

SEC Başkanı, kripto varlıkların büyük çoğunluğunun yatırım sözleşmeleri olarak kabul edildiğini ve federal menkul kıymetler yasalarına tabi olduğunu özellikle vurguladı.

Yatırımcıları korumak için Gensler, onayla ilgili üç temel koruma önleminin özetini verdi:

Açıklama Gereklilikleri: Bitcoin ETP’lerinin sponsorları, ürünler hakkında kapsamlı ve doğru açıklama yapmalıdır. Yatırımcılar, kamuya açık kayıt beyanları ve gerekli periyodik dosyalamalar yoluyla bu açıklamadan yararlanacaktır.

Düzenlenmiş Borsalar: Onaylanan ETP’ler, dolandırıcılık ve manipülasyonu önlemek için tasarlanmış kurallara tabi olarak kayıtlı ulusal menkul kıymet borsalarında listelenecek ve işlem görecektir. SEC, bu kuralların uygulanmasını sağlamak için bu borsaları yakından izleyecektir.

Mevcut Kuralların Uygulanması: ETP’leri bireysel yatırımcılara tavsiye eden aracılar için En İyi Faiz Yönetmeliği ve yatırım danışmanları için Yatırım Danışmanları Yasası kapsamındaki güvene dayalı görev de dahil olmak üzere mevcut kurallar ve davranış standartları onaylı ETP’lerin alım satımı için geçerli olacaktır.

Ayrıca Gensler, Komisyon’un ihraççılar için eşit bir rekabet alanı yaratmayı ve piyasadaki adaleti ve rekabeti geliştirmeyi amaçlayan 10 spot bitcoin ETP’si için kayıt beyanlarını eşzamanlı olarak değerlendirdiğini belirtti.

SEC, belirli spot BTC ETP hisselerinin listelenmesini ve ticaretini onaylarken, Gensler, yatırımcıların bitcoin ve ilgili ürünlerle ilişkili çok sayıda risk konusunda tetikte olmaları gerektiğini söyleyerek dikkatli olmaya çağırdı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail