Kripto HaberleriHaberlerSon Dakika: SEC, BUSD'un Ardından USDC Dahil Diğer ABD Merkezli Stablecoinler İçin...

Son Dakika: SEC, BUSD’un Ardından USDC Dahil Diğer ABD Merkezli Stablecoinler İçin de Dava Tehdidi Gönderdi İddiası

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kısa bir süre önce BUSD dağıtıcısı Paxos’un kayıtsız menkul kıymet sattığı iddiasıyla davayla tehdit ederek BUSD basımını durdurtan SEC, son iddialara göre USDC dağıtıcısı Circle dahil diğer ABD merkezli stablecoin şirketlerine de aynı uyarıyı yaptı.

SEC, Circle da dahil olmak üzere bir grup ABD stablecoin şirketine Wells bildirimleri yayınlayarak, kayıtsız menkul kıymet satışlarını durdurmalarını ve bu satışlardan vazgeçmelerini talep etti.

Güncelleme:

Circle’dan Yalanlama Geldi

Kripto para kaynakları tarafından paylaşılan haberin ardından USDC dağıtıcısı Circle’ın Baş Strateji Sorumlusu Dante Disparte, yaptığı açıklamasında şirketin herhangi bir Wells bildirimi almadığını söyleyerek haberi yalanladı.

 

USDC dağıtıcısı Circle’ın, Binance USD’u (BUSD) SEC’e şikayet eden başlıca kurum olduğuna dair iddialar bulunuyordu. Bununla birlikte Binance CEO’su Changpeng Zhao durumun böyle olduğuna inanmadığını ve Circle’ın bu durumdan kendisinin de zarar göreceğini söylemişti:

“Circle’ın bunu yapacağına gerçekten inanmıyorum, profesyonel bir sektör temsilcisinin bunu başka bir sektör temsilcisine yapmak isteyeceğini sanmıyorum. Şu anda gördüğümüz gibi sektörün geneline zarar veriyor… Ben olsam şu anda bu haberi çok ciddiye almazdım.”

BUSD ihraççısı Paxos, Pazartesi günü New York Finansal Hizmetler Departmanı’nın (NYDFS) talebi üzerine yeni token basımını durduracağını açıklamış, ancak düzenleyicilerin bu stablecoinin kayıt dışı bir menkul kıymet teşkil ettiği iddialarını reddetmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları