binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSon Dakika: SEC, Ripple'dan (XRP) 2 Milyar Dolar Para Cezası Talep Edecek

Son Dakika: SEC, Ripple’dan (XRP) 2 Milyar Dolar Para Cezası Talep Edecek

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Detayları henüz belli olmayan son dakika gelişmesine göre SEC, Ripple (XRP) geliştiricisi Ripple Labs’ten 2 milyar dolarlık bir para cezası talep edecek.

Ripple Baş Hukuk Sorumlusu Stuart Alderoty, gelişmeyi şöyle duyurdu:

“SEC’in hazırladığı özet yarın kamuoyuna açıklandığında göreceğiniz üzere, yargıçtan 2 milyar dolar para cezası ve yaptırım talep ediyorlar.

Cevabımız önümüzdeki ay sunulacak, ancak hepimizin defalarca gördüğü gibi, bu, yanlış, hatalı tanımlanmış ve yanıltmak için tasarlanmış ifadelerle iş yapan bir düzenleyicidir. Burada da formlarına sadık kaldılar.

SEC, yasaları sadakatle uygulamak yerine, Ripple’ı ve genel olarak sektörü cezalandırmak ve sindirmek istemeye devam ediyor.
Mahkemenin çözüm aşamasına adil bir şekilde yaklaşacağına inanıyoruz.”

Bununla birlikte Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ise gelişmeyle ilgili olarak şunları söyledi:

“Gensler’in yönettiği SEC, defalarca yasaların dışına çıkarak hareket etmiş, yargıçlar tarafından “Kongre tarafından kendisine emanet edilen yetkinin ağır bir şekilde kötüye kullanılması” (DEBT Box davası) ve “yasalara sadakatle bağlı kalmadan” (Ripple davası) hareket ettiği için uyarılmıştır. Gensler’in FTX dolandırıcılığına karşı ilgisizliğini de unutmayalım.

SEC, hiçbir dolandırıcılık ya da tedbirsizlik iddiası (bırakın bulguları) içermeyen bir davada yargıçtan 2 milyar dolar istemeyi planlıyor. Bunun kesinlikle bir emsali yoktur. Buna yanıt verdiğimizde SEC’in ne olduğunu ifşa etmeye devam edeceğiz.”

Ripple kurucu ortağı Chris Larsen, gelişmeyle ilgili olarak şunları söyledi:

“Gensler’ın yönettiği SEC’in dengesi bozuldu. SEC’in tek başına kendisini yasaların üstünde görmesi ve ABD’yi diğer G20 ülkelerinin daha da gerisine sürüklemesi, seçim yılında gözden kaçmayacaktır ve kaçmamalıdır.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail