coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinSon Dakika! Three Arrows Capital Kurucusu Singapur'da Tutuklandı!

Son Dakika! Three Arrows Capital Kurucusu Singapur’da Tutuklandı!

Three Arrows Capital'ın kurucusu Zhu Su Singapur'da tutuklandı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bloomberg’in haberine göre geçtiğimiz 2022 yılında iflas eden Three Arrows Capital’ın kurucusu Zhu Su Singapur’da tutuklandı.

Ayrıca Zhu Su, Singapur Mahkemesi tarafından 4 Ay hapis cezasına mahkum edildi.

Bloomberg’in haberine göre Three Arrows Capital’in tasfiye memuru Teneo, Su Zhu’nun bu öğleden sonra Havaalanında, Singapur’dan ayrılmaya çalışırken tutuklandığını doğruladı.

Teneo, 25 Eylül 2023 tarihinde Zhu Su’nun tasfiye memurlarıyla soruşturmada işbirliği yapmaması ve faaliyetlerine ilişkin hesap vermeye zorlayan bir mahkeme kararına kasıtlı olarak uymaması nedeniyle mahkemeden tutuklama kararı ve 4 ay hapis cezası almıştı.

Bu tutuklama kararı karşısında Zhu Su havaalanında ülkeden ayrılmaya çalışırken yakalandı.

Bu mahkeme kararına dayanarak Teneo tasfiye memurları, Zhu Su’nun tutukluluğu süresince ve sonrasında 3AC’ye ilişkin bilgi ve belgelerin sağlanması için aleyhine verilen mahkeme kararına tam olarak uymasını sağlamak için her türlü talepte bulunabilecek ve daha ileri bir mahkeme için başvuruda bulunabilecek.

Ne Olmuştu?

2022 yılının Haziran ayının sonlarında Britanya Virgin Adalarındaki bir mahkeme tarafından tasfiyesine karar verdiği kripto para hedge fonu Three Arrows Capital Temmuz ayının başlarında iflas başvurusunda bulunmuştu.

Kripto para piyasasında yaşanan çöküşte ağır kayıplar yaşayan ve sıkıntılı günler geçiren Three Arrows Capital’in iflas başvurusu çok sayıda kripto para şirketini de etkiledi.

Zira 3AC, BlockFi, Celsius, Babel Finance ve Voyager Digital dahil olmak üzere çeşitli kripto kredi kuruluşlarından büyük miktarlarda fon ödünç almıştı, ancak ödeme yapamadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail