coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinSpot Bitcoin ETF'ine Bir Adım Daha Mı Yaklaşıldı? Kaynaklar SEC'in ETF'lere İlişkin...

Spot Bitcoin ETF’ine Bir Adım Daha Mı Yaklaşıldı? Kaynaklar SEC’in ETF’lere İlişkin Endişelerinden Üçünün Daha Giderildiğini Söyledi!

Üç kaynak spot bitcoin ETF'si için başvuran firmaların son birkaç haftadır SEC ile bir dizi sorun üzerinde çalıştığını ve bu sorunlardan üçünün giderildiğini söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC’in spot Bitcoin ETF onaylarını geciktireceğine dair çıkan söylentiler Bitcoin ve altcoinlerde sert bir düşüşe neden oldu.

Bu düşüşten sonra BTC 43.000 dolar civarında hareket etmeye devam ederken bazı kaynaklar ETF için başvuran şirketlerin SEC’in spot bitcoin ETF’lerine ilişkin kalan endişelerinden üçünü giderdiğini söyledi.

The Block’un haberine göre konu hakkında bilgi sahibi olan üç kaynak spot bitcoin ETF’si için başvuran firmaların son birkaç haftadır SEC ile bir dizi sorun üzerinde çalıştığını ve bu sorunlardan üçünün giderildiğini söyledi.

Bu kaynaklara göre çözülen sorunlar arasında spot Bitcoin ETF’inde nakit ya da ayni gibi modeller arasında hangi modellerin kullanılacağı, yetkili katılımcıların isimlendirilmesi ve hard fork’ların ve airdrop’ların nasıl yönetileceği yer alıyor.

Kaynaklardan biri SEC’in ETF başvurusunda bulunan şirketlere “ilk onay dalgasında yer almak istiyorsanız nakit paraya sahip olmanız gerekiyor.” dediğini söyledi.

Nakit modelde, ihraççı şirketlerin depolanan Bitcoin’i transfer etmesi ve nakit sağlamak için derhal satması gerekir. Bu noktada kaynaklar BlackRock ve bazı şirketlerin, teklif ettikleri spot bitcoin ETF’leri için bir nakit modeli benimseme eğiliminde olduğunu ve Grayscale’in de nakit modeli benimseyen son şirket olduğunu söyledi.

Kaynaklardan biri de Grayscale‘in ayni yöntem için baskı yaptığını ancak onay için SEC’in isteklerini kabul ettiğini ekledi.

Kaynaklar ayrıca airdrop ve hard forklarla ilgili sorunların da çözüldüğünü belirterek Grayscale’in sunduğu 3-S formunu değiştirerek, spot Bitcoin ETF’inin onaylanması halinde hard fork veya airdrop yoluyla herhangi bir token almayacağını belirttiğini söyledi.

Kaynaklar son olarak spot bir Bitcoin ETF’inin SEC’den ne zaman onay alacağına ilişkin zamanlama veya onaylanıp onaylamayacağı konusunda yorum yapmaktan kaçındılar.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail