Kripto HaberleriHaberlerStatista: Türkiye En Çok Kripto Para Kullanan Ülke

Statista: Türkiye En Çok Kripto Para Kullanan Ülke

Takip et

Araştırma şirketi olan Statista, ülkelerdeki kripto para kullanımla ile alakalı bir çalışma yürüttü. Çalışma sonucunda ülkelerdeki kripto para kullanım oranları yüzdelik olarak çıkarılmış oldu. Araştırma sonucunda Türkiye yüzde 20 gibi bir oranla birinci sırada kendine yer buldu. Böylelikle bu araştırmaya göre dünyada en fazla kripto para kullanıcısına sahip olan ülke Türkiye oldu.

Oranlara bakıldığı zaman 2. sıradaki İspanya’ya bile yüzde 10 fark atan Türkiye kripto para denildiği zaman önde gelen ülkeler arasında yer alıyor.

Bu durum daha önceki araştırma şirketlerinde de gün yüzüne çıkmıştı. Daha önceki bir araştırmalarda da Türkiye yine listenin en başlarında yer almıştı. Bu da demek oluyor ki kripto paralar ve Blockchain teknolojisi ülkemizde oldukça fazla biliniyor.

Geçtiğimiz dönemlerde hükumet sözcüleri de Blockchain ve kripto para sektörlerine değinmiş ve bu teknolojiler üzerinde çalışıldığını dile getirmişti. Eğer böyle giderse yıllar sonra hayatımıza iyice girmesi öngörülen kripto para sektöründe Türkiye bölgedeki lider ülkelerden birisi konumunda olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları