BitcoinHaberlerNFT

Steam, Ödemelerde Neden Bitcoin Kabul Etmediklerini Açıkladı

Newell, 2017 yılında karşılaştıkları hileli işlemler yüzünden Bitcoin ödemelerini durdurduklarını söyledi.

Steam kurucu ortağı ve başkanı Gabe Newell, 2016 ve 2017 yılları arasında platforma yapılan Bitcoin (BTC) ödemelerinin %50’sinin sahte olduğunu açıkladı. Bu da Steam’in Bitcoin ödemeleri için desteğini azaltmasına neden oldu.

Öte yandan platform, kötü oyuncuları gerekçe göstererek NFT ve kripto entegrasyonu olan oyunları da yasakladı. Dağıtılmış defter teknolojisinin ilginç olduğunu ancak yine de zorlayıcı bir kullanım örneğine sahip olduğunu belirten Newell, yapmış olduğu açıklama ile niçin Bitcoin ödemelerini durdurma kararı aldıklarına da açıklık getirmiş oldu.

Söz konusu hileli işlemleri gerçekleştiren müşterilerin sahip olmak istemedikleri türden müşteriler olduğunu belirten Newell, volatitenin de ayrı bir sorun teşkil ettiğini ifade etti.

Volatilite sorununun kullanıcıların oyunlar için eksik veya fazla ödeme yapmasına yol açtığını söyleyen Newell, bunun diğer tüccarlar için de sorun oluşturduğunu öne sürdü.

Tüm bunlara karşın Newell, Blockchain teknolojisini tamamen göz ardı etmiyor. Aksine teknoloji için hala zorlayıcı kullanım örneklerinin eksikliği olduğuna inanan Kurucu Ortak,

Blockchain’in nasıl gerçekleştirileceği konusu çok ilginç bir teknolojiye dayanıyor. Ancak insanların hala neden dağıtılmış bir deftere ihtiyaçları olduğunu çözebildiklerini sanmıyorum.

dedi.

“NFT’lere İzin Vermeyeceğiz!”

Bu yılın başlarında Steam’in platformunda NFT’lere izin vermeyeceğine dair haberler ortaya çıkmıştı. Newell ise bunun ilgililerin çoğunun kötü aktörler olmasına dayandığını belirtiyor.

NFT dolandırıcılığı bugün gerçekten de sektörün önündeki en büyük engellerden biri. Bu durum da kullanıcı korumasını geliştirmek için bir şeyler yapılması zorunlu kılıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu