AltcoinAnalizStellar

Stellar (XLM) Ripple’ı (XRP) Takip Edecek Mi? – İşte Önemli Seviyeler!

Stellar (XLM) fiyat analizi ve değerlendirmesi…

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’de en iyi 3 varlık arasına giren ve Ripple’ın (XRP) rakibi niteliğindeki Stellar (XLM), XRP’nin ardından yükselişe geçti. Son 24 saatte %30 yükseliş gösteren XLM, yayın saati itibariyle 0.619 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Eski Ripple ortağı McCaleb tarafından kurulan Stellar ağının yerel tokeni olan XLM, geçtiğimiz günlerde bir ağ sorunuyla karşı karşıya kaldı. Doğrulama yapmayı bırakan düğümlere rağmen bir süre yükselişini sürdüren XLM, kısa süre içinde BTC’deki dalgalanmayla birlikte %15’lik düşüş yaşadı.

İlgili Haber
Stellar (XLM) Ağında Bazı Düğümler Doğrulama Yapmayı Bıraktı! Sorun 9 Saattir Çözülemedi!

Bu düşüşün ardından üç gün süren bir yatay seyir sonunda harekete geçen XLM fiyatı son üç içerisinde %35 değer kazandı. Bu yükselişle birlikte günlük grafikte daha önce yükseliş trendinin altına düştüğü görülen XLM, yeniden bu trend kanalının üzerine çıkmayı başardı.

Günlükte 0.85 Dolar Hedefi!

Günlük grafikte çizilen fibonacciye göre 5 Nisan günü önemli bir direnç alanının üzerine atılan XLM, yükselen kanal direnciyle karşılaşmış ve ardından bu 0.463 – 0.475 dolar aralığına kadar gerilemiş olarak görünüyor.

Stellar (XLM) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu gerilemeyle birlikte önceki direnç alanını sağlam bir desteğe çeviren XLM, yükselişe geçerek bugün itibariyle yeni bir ATH’ye imza attı. 0.656 dolarlık zirve seviyeyi gören XLM, kâr satışlarıyla birlikte gerilese de hâlâ 0.60 dolarlık önemli seviye üzerinde bulunuyor.

Bu olumlu duruşun devam etmesi hâlinde XLM fiyatının grafikte belirtilen 0.85 dolar seviyesine kadar yükselebileceği düşünülüyor. XLM’in 0.578 – 0.60 dolar aralığı altındaki mum kapanışlarında bu yükseliş bir süreliğine ertelenebilir. Ancak fiyat 0.463 dolar altında mum kapanışları yaparsa stop olmak doğru tercih olabilir.

4 Saatlikte Önemli Destekler Ve Hedefler!

4 saatlik grafikte gelen kâr realizasyonuyla birlikte gerileyen XLM, şimdilik ara destek olan 0.618 dolar üzerinde hareket ediyor. Fiyatın bu seviye altına inmesiyle ilk önemli destek alanının 0.589 – 0.595 dolar aralığı olduğu bu seviyenin kaybedilmesiyle 0.548 dolara kadar kademeli bir düşüş yaşanabileceği belirtiliyor.

Stellar (XLM) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

İlk önemli destek alanından XLM’nin yönünü yukarı çevirmesi hâlinde yeni bir ATH için boğa filaması oluşturduğu düşünülebilir. Bu bağlamda kısa vadede hedefin 0.764 – 0.769 dolar aralığı olduğu görülüyor. XLM’deki gerilemenin devam etmesi ve ikinci destek alanı olan kırmızı bölge altında mum kapanışları yapması durumunda stop olma yoluna gidilebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat  kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu