HaberlerKripto Para

Stripe Artık Kripto İşletmelerini Destekliyor

Şirket ayrıca KYC prosedürleri için FTX ve FTX. ABD ile ortaklık yaptığını açıkladı.

Kısa süre önce Fast Company tarafından dünyanın en yenilikçi şirketi seçilen Stripe, artık kripto ile ilgili işletmeleri destekliyor. Bunlara kripto borsaları, cüzdanlar ve NFT pazarları dahil.

KYC prosedürleri için FTX ve FTX. ABD ile de ortaklık yaptığını açıklayan Stripe’ın söz konusu girişimi, şirketin kurucu ortağı John Collison tarafından duyuruldu:

Stripe’ın sadece kripto ödemelerini değil, KYC ve kimlik doğrulama, dolandırıcılık önleme ve çok daha fazlasını kolaylaştırabileceğini de sözlerine ekleyen Collison, haberi doğrulamak için Twitter’daydı.

FTX US Başkanı Brett Harrison ise konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:

Yakın zamanda kullanıcı ekleme sürecimizi elden geçirdik ve otomatik kimlik doğrulama sistemini FTX’e getirmek için Stripe ile ortaklık yaptık. KYC işleme hızıyla otomatik onay oranlarının arttığını ve müşterilerimiz için daha sorunsuz bir kullanıcı deneyimine sahip olduğumuzu görüyoruz.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ise ilgili ortaklığı

Kripto için ödeme işleme konusunda Stripe ile çalışmak için gerçekten heyecanlı!

şeklinde yorumladı.

Stripe Hakkında

2009 yılında Collison kardeşler tarafından kurulan San Francisco merkezli finansal hizmetler şirketi, Amazon ve Google gibi teknoloji devlerinin ödemelerini işlemekten de sorumludur.

Geçen mart ayında 95 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştıktan sonra Amerika’nın en büyük girişim destekli özel şirketi olan Stripe, şu anda sanat, oyun içi değerli eşyalar ve üyelik jetonlarıyla ilgili NFT pazarlarını da desteklemektedir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu