AnalizBitcoin

Şu Ortamda Bitcoin’e Yatırım Yapmak Doğru Mu? İşte Analistlerin BTC İle İlgili Fiyat Öngörüleri!..

Bitcoin yatırımcıları düşen fiyatlar yüzünden satış eğilimini sürdürüyor ancak analistler boğa beklentisi içerisinde!

Özellikle pandemi sonrası genel bir dalgalanma eğilimde olan kripto para piyasasının hala en gözde ismi kuşkusuz Bitcoin. Hal böyle olunca da çoğu yatırımcının gözü kulağı Bitcoin haberlerinde. Kaldı ki diğer altcoinlerin de Bitcoin’le güçlü bir korelasyon içerisinde oldukları hesaba katılırsa Bitcoin’in olumsuz gidişatı onların da boğa dönemine girmesini geciktiriyor. Şu sıralar 10 bin dolar seviyesini kırmaya çalışan BTC’nin dalgalanmalı seyri yatırımcıları tedirgin etse de birçok analist olası bir boğa sezonunun giderek güçlü bir ihtimal haline gelmesinden bahsediyor.

Özellikle 10 bin dolar bandını destek noktası haline getirirse BTC’nin 13.750 doları göreceğini hatta ünlü kripto değerin 2017’nin Aralık ayındaki ATH’sini (tüm zamanların en yüksek seviyesi) görmesini bekleyen analistler önümüzdeki haftalarda yeniden bir yükseliş trendine girileceğini öngörüyorlar.

An itibarı ile 9 bin 700 dolar seviyelerinde işlem görmekte olan BTC’de özellikle 10 bin 600 dolar seviyesine işaret eden bazı analistler Bitcoin’in günlük kapanışını bu seviyeden yapması halinde boğa sezonunun çanlarının çalacağını belirtiyorlar. Bu durumda fiyatlar 14 bin dolar seviyesine erişebilir. Böyle düşünen traderlardan biri olan “Caesar” BTC’nin 10 bin 500 bandını aşması halinde 14 bin doların görülme ihtimalinden bahsetti ancak yine bu durumun illaki güçlü bir yükseliş sürecini tetikleyeceği anlamına gelmediğinin de altını çizdi.

“George1Trader” ise yaptığı son yorumlarda kripto piyasasının bir süreliğine yatay yönde hareket edebileceğini belirtti. Ayrıca fiyat düşüşleri konusunda da yatırımcıları uyarmayı yine de ihmal etmedi.

Bununla birlikte tutarlı tahminleriyle tanınan ünlü analist Crypto Whale ise kendi oluşturduğu indikatör ışığında Bitcoin’in yıl sonuna doğru sert bir düşüş yaşayarak daha önce görülen dip noktaları bile aşağını belirtti. Söz konusu indikatöre göre 2021’e doğru ayı piyasasının gelebileceğinin altını çizen analist, yükseliş trendi beklentisini diğer analistlere göre daha uzak bir tarihe konumlandırdı.

Crypto Whale’in öngördüğü kısa vadeli sert düşüş sonrası uzun vadeli dönemde oldukça verimli bir Bitcoin dönemine girilecek. Bitcoin bu süreçte 2 bin doları görecek ancak 2024’e kadar da 24 bin dolara kadar yükselebilir. Kendi geliştirdiği indikatörün geçtiğimiz iki yılda gerçekleşen bütün hayati Bitcoin hareketlerini doğru tahmin ettiğini belirten analist, sözlerinin sonuna kadar arkasında görünüyor.

Eski Goldman Sachs ortağı “Spartan Black” de 10.500 doların öneminden bahseden bir tweet yayınladı. Buna göre önümüzdeki birkaç haftayı takip eden süreçte 10 bin 500 dolar bandının kırılması muhtemel. Spartan Black’e göre bu gerçekleşirse Bitcoin’in 13-14 bin doları görmesi çok daha hızlı olacak.

Bitcoin hakkında son dönemde ortaya atılan yükseliş haberleri ve 2021 yılı ile ilgili olan boğa (yükseliş piyasası) senaryoları daha olası ve mümkün görülürken, tekrar 5000 dolar hatta daha düşük seviyelerin görülebileceğini belirten analistlerin fikirlerinin gerçek olmayacağı piyasanın ortak görüşü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu