Kripto HaberleriAltcoinŞubat Ayı Kapanış Öncesi Ethereum Tarafında Son Durum

Şubat Ayı Kapanış Öncesi Ethereum Tarafında Son Durum

Takip et

Son düşüşle birlikte 34.000 dolar civarı bölgesinden destek bulan Bitcoin’e (BTC) paralel olarak Ethereum tarafında da hızlı bir toparlanma görüldü.

Ethereum’un (ETH) toparlanması ile diğer altcoin paritelerinde de yükselişler gözlemlendi ve yaklaşık yüzde 20’nin üzerinde değer kazandı.

Aynı zamanda, Ethereum’un borsalardaki bakiyesi 3 ayın en yüksek seviyesi olan 14.925.247.014 ETH’ye ulaştığını Glassnode verilerinden gözlemleyebiliyoruz.

Şu anda ise Bitcoin (BTC) yaklaşık 39.000 dolar ve Ethereum (ETH), 2.750 dolar bandında yatay bir görünümde hareketine devam etmektedir.

Bir diğer taraftan gündemde olan temel konulardan Rusya – Ukrayna krizinin ön planda olması ve Mart ayında olacak FED toplantısı ile global piyasalarda belirsizlik ortamı ön planda.

Peki teknik anlamda hangi seviyeler dikkat çekmekte?

Aşağıda Low Time Frame de yani alt zaman dilimi 4 saatlik grafiğe baktığımızda; bullish bir harmonik yapı bulunmaktadır. D bölgesi aktif olup fib (0.382) bölgesine denk gelen 2674 dolar ilk hedef seviyesi gerçekleşmiş olup, buradaki güçlü direnç bölgesi 3000 ve 3100 dolar seviyesi görülmektedir.

High Time Frame’de ise günlük zaman diliminde bir range oluştuğumuzda fib (0.382) bölgesine denk gelen 2752 dolar direnç bölgesi karşımıza çıkmaktadır .

Peki haftalıkta yükseliş trendinin devam etmesini sağlaması için hangi seviyede kapatması gerekebilir?

Haftalık görünümde baktığımızda düzeltme seviyesinin ara bölgesinde destek bulduğunu görebiliyoruz aynı zamanda bu bölgeye bir Schiff Dirgeni çektiğimizde yine aynı bölgede düzeltme bölgesinde tutunmuş durumdadır.

Yükseliş görülebilmesi için 3050 ve 3200 dolar bant aralığında haftalık kapanış görülmesi ile beraber trendin tekrar yukarı yönlü baskılandığını gösterecek bir veri oluşmuş olur.

Aksi durumda ise bulunduğu destek bölgesinin kaybı ile aşağıdaki yeşil bölge olan destek seviyelerine geri çekilmeler görebiliriz.

En başta da belirtildiği gibi Rusya – Ukrayna krizinin sonuçlanması ve Mart ayında olacak FED toplantı süreçlerinin netleşmesi ile piyasalardaki belirsizlik ortamının kalkması durumunda trendlerin fiyatlara etkisini daha net görebilmemizi sağlayacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları