Kripto Para

Sudan’da Kripto Para Kullanan Kişi Sayısı Artabilir

Sudan'da kripto para kullanan kişi sayısı darbeden dolayı artabilir.

Sudan’da darbe nedeniyle kripto paraların alımı hızlanabilir. Ülkede yerel medyada kripto para yayını yapan site sayısının çok sınırlı olması nedeniyle ve bu sitelerde kripto paraların sadece haberlerinin yer alması ve başka bilgi bulunmaması ülkedeki kripto par sahiplerinin sayısının artıp artmayacak olduğunu değerlendirmek konusunda engel teşkil ediyor.

Kripto para sahibi olan Sudanlılara göre ülkede kripto paralara sahip olmak yerel fiat paranın değer kaybetmesi endişesinden dolayı herkes tarafından tercih edilebilecek akıllıca hamlelerden birisi olurdu. Sosyal medyaya erişimi sınırlı olan ve internet erişimi düşük olan Sudanlılar, kripto para satın almaları durumunda piyasadaki yatırımlardan daha çok değer kazanabilecek olduğunu düşünüyorlar.

Ülkede 30 yıl sonra gerçek olan darbe, halkın tekrar darbe görmesini sağladı ancak 30 yıllık iktidarı elinde tutan Ömer El-Beşir’in ardından ekonominin düzelecek olduğunu düşünen Sudanlılar kripto paralara ihtiyaç olmadığını ve fiat para birimini tutmanın en iyi kazanç ve ülkeye destek olmak isteyenlerin yapması gereken hamle olduğunu düşünüyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu