Kripto HaberleriAltcoinŞüphe Çeken Kripto Para Projesine 100 Milyon Dolarlık Dava Açıldı

Şüphe Çeken Kripto Para Projesine 100 Milyon Dolarlık Dava Açıldı

Takip et

Kripto para sektörünün 2021 yılındaki popülerliği sadece iyi haberlerle değil aynı zamanda kötü haberler ile de geldi.

Son dönemde ciddi anlamda şüphe çeken bir kripto para projesi ise bunun bedelini açılan bir dava ile ödeyecek gibi gözüküyor.

Tek bir kripto para borsasında 125 dolardan satılan bir kripto para, şu an Avustralyalı bir hukuk şirketi tarafından dava edildi.

QOIN Token’in Başı Belada

Queensland merkezli hukuk firması Salerno, BPS Financial Limited isimli kripto para şirketini dava etti.

Şirketin piyasaya sürdüğü kripto para ise QOIN token olarak bilinmekte. Bunun finansal regülasyonlara uymadığını vurgulayan ve ponzi yapısına benzediğini belirten davacı taraf, 100 milyon dolarlık tazminat talep ediyor.

Yatırımcılarla iletişime geçen ve bunların bir kısmını temsil ettiğini belirten hukuk şirketi, geçtiğimiz hafta yapılan satışların birçok yatırımcı tarafından dolandırıcılık olarak görüldüğünü vurguladı.

QOIN tokenlerin satışı şirketin kendi blockchain ağı Qoin blockchain üzerinde yapıldı ve bu sebeple QOIN başka hiçbir borsada kullanılamadı. Sadece projenin kendi borsası olan BTX Exchange üzerinde alım satım yapıldı ve kullanıcıların günlük olarak 125 doladan fazla token satması yasaklandı. Kullanıcılar buna rağmen 10.000 dolara kadar alım yapabilmekteydi.

BTX borsası ise Avustralya’nın finansal regülatörü tarafından denetleniyor ve bu durum borsanın da başını derde sokacağı anlamına gelmekte. BTX borsasının BPS şirketinin ve QOIN tokeninin ise iki adam tarafından kontrol edildiği bilinmekte ve dava özellikle Tony Wiese ve Raj Pathak’a yöneldi.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları