AltcoinAnaliz

Swipe (SXP) Temel Ve Teknik Analizi

Swipe 'da (SXP) son gelişmeler ve önemli seviyeler...

Geçtiğimiz Temmuz ayında DeFi furyasıyla birlikte çıkan Swipe (SXP), ağustos ayındaki yükselişiyle yatırımcıların favorisi haline geldi. Ancak sonrasında yaşadığı %90’a yakın düşüş ile yatırımcılarını hüsrana uğratan SXP, yaklaşık 220 milyon dolarlık piyasa değeriyle 2.55 dolardan alıcı buluyor.

Temel Anlamda Swipe (SXP)

Swipe Wallet, yerel parası SXP ile İtibari para ve kripto paralar arasında köprü oluşturuyor. Geçen Cuma günü CoinEx borsasında işleme açılan SXP, daha fazla yatırımcıya ulaşmaya başladı. Bu listeleme haberiyle SXP yatırımcıları büyük bir yükseliş beklentisine girdi. Ancak listelemenin ardından beklenen yükseliş görülmedi.

Temel analiz tarafında bir diğer olumlu haber ise SXP’nin merkeziyetsizleştirilmesi adına atılan adım oldu. Swipe ekibi, resmi twitter hesaplarında yaptıkları açıklamada SwipeSwap ağındaki yönetici anahtarlarını yaktıklarını söyledi. Bu durumun SXP’nin merkeziyetsizleşmesine ve dolayısıyla değerinin daha fazla artmasına yol açması bekleniyor.

Günlük Grafikte SXP’yi Bekleyen Tehlike!

Yukarıda bahsettiğimiz temel anlamdaki tüm olumlu olaylara rağmen SXP, günlük grafikte tehlikeli bir olasılık barındırıyor.

Swipe (SXP) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Omuz Baş Omuz (OBO) olarak adlandırılan ve trend dönüş formasyonu olan bir yapının SXP grafiğinde oluştuğu görülüyor. Bu formasyonun hedefi ise %90’a yakın bir düşüşü gösteriyor. Ancak grafikte bir diğer ihtimal ise fiyatın 2.82 dolar seviyesi üzerinde gün kapanışı yapması ve bu formasyonun geçerliliğini yitirmesidir. Ayrıca SXP fiyatının 20 günlük hareketli ortalama olan 2.52 dolar üzerinde günlük mum kapanışı yapması halinde bu formasyonun kırılması ihtimalini güçlendirecektir.

4 Saatlikte Önemli Seviyeler

SXP grafiğine 4 saatlik zaman aralığında bakıldığında, fiyatın 2.43 – 2.50 dolarlık önemli bir alanı desteğe çevirdiği görülüyor. Şu anda alım yapmış veya yapacak olan yatırımcıların bu yeşil alan altında stop olmaları, daha büyük zararlardan korunmalarını sağlayabilir. Bu alan altında ise beyaz trend çizgisi olan 2.15 dolardan alım yapmak, 1.94 dolarlık seviyenin stop seviyesi olmasını sağlar.

Swipe (SXP) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Alıcıların baskın gelmesi ve fiyatın yeşil alan üzerinde mum kapanışları yapması ile SXP’nin 2.74 dolarlık dirence doğru ilerlediği görülebilir. Bu seviyenin geçilmesi halindeyse fiyatın önünde önemli bir direnç alanı olan 2.99 – 3.05 dolar aralığı bulunuyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu