Kripto HaberleriAltcoinTarihsel Verilere Göre Bitcoin İdeal Satın Alma Döneminde Diyen Analist Yatırımcılara Tavsiye...

Tarihsel Verilere Göre Bitcoin İdeal Satın Alma Döneminde Diyen Analist Yatırımcılara Tavsiye Verdi!

Bitcoin'de bazı göstergeler birikim için en ideal zaman olduğunu gösteriyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasasında ABD’li düzenleyicilerin borsalar üzerindeki baskısı etkisini gösterirken Bitcoin ve altcoinlerde düşüşler yaşanmıştı.

Son bir kaç günde BTC ve altcoinler verdikleri kayıpları telafi ederken, popüler kripto para platformu CryptoQuant analisti Dan Lim, bazı göstergelerin birikim için fırsat olduğunu söyledi.

Bazı göstergelerin ayı piyasasını fırsata çevirmek ve BTC biriktirmek için ideal zaman olduğunu söylediğini belirten analist, Bitcoin’de MVRV oranını inceledi.

19 Ocak’ta MVRV’nin düşük değerleme bölgesinden çıktığını ve 1’i kırdığını belirten analist, mevcut değerin halihazırda 1,12’de olduğunu söyledi.

MVRV’de 3,7’nin üzerindeki değerler genellikle bir piyasa zirvesini işaret ederken, 1’in altındaki değerler ise olası bir piyasa dibini gösterir.

Geçmişteki MVRV oranlarını da inceleyen analist,” geçmişte güçlü bir kırılmayı asla MVRV’nin 1.0’ın altına düşme takip etmedi. “ diyerek BTC’nin 1.0 seviyesinin üzerine çıktıktan hemen sonra hiçbir zaman 1.0 seviyesinin altına düşmediğini belirtti.

Ancak halihazırdaki ayı piyasasına makroekonomik sorunların da eşlik ettiğini hatırlatan analist, yatırımcıları öngörülemeyen herhangi bir olaya karşı korunmak için uzun vadeli ve parçalı bir satın alma tekniği kullanmayı tavsiye etti.

“19 Ocak 2023’te, Bitcoin fiyatının değerinin altında mı yoksa aşırı mı değerlendiğinin bir göstergesi olan MVRV, 1.0’ı kırdı ve mevcut değer, hala düşük değerleme bölgesinin üzerinde olan 1.12’dir.

Geçmişe bakıldığında, MVRV 1’i güçlü şekilde kırdıktan sonra bu seviyenin altına düşmedi.

Ancak bu kez, makro sorunların eşlik ettiği bir ayı piyasası devam ederken, daha muhafazakar ve uzun vadeli bir parçalı satın alma yaklaşımı benimsemek daha iyi görünüyor. “

Bir sonraki boğa piyasasında geriye dönüp bakıldığında 2022 ve 2023’ün gerçekten iyi bir birikim dönemi olduğunun anlaşılacağını belirten analist, ne yazık ki boğa piyasasının geç aşamalarında çok alım yapacak birçok insan olduğuna dikkat çekti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları