binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinTartışmalı Altcoin Worldcoin (WLD) Hakkında Bir Soruşturma Daha Başlatıldı: Milyon Dolarlık Para...

Tartışmalı Altcoin Worldcoin (WLD) Hakkında Bir Soruşturma Daha Başlatıldı: Milyon Dolarlık Para Cezasıyla Karşı Karşıya!

Buenos Aires eyaleti Worldcoin'i Tüketici Yönergelerini İhlal Etmekle suçlarken, WLD 1,2 milyon dolarlık cezayla karşı karşıya kalabilir.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Piyasaya sürülmesinden bu yana soruşturmaların ve tartışmaların odağında yer alan altcoin Worldcoin (WLD) yine bir ülkede daha sorun yaşıyor.

Buna göre, Arjantin’de bulunan Buenos Aires eyaleti Worldcoin’i Tüketici Yönergelerini İhlal Etmekle suçlarken Worldcoin’in kullanıcı sözleşmesinde yer alan “kötü niyetli maddeler” aracılığıyla tüketici yasalarını ihlal ettiğini belirtti. Bu kapsamda Worldcoin 1,2 milyon dolarlık cezayla karşı karşıya kalabilir.

Tartışmalı altcoin Worldcoin, Buenos Aires eyaletindeki faaliyetleri nedeniyle yasal işlemle karşı karşıya kalırken, Buenos Aires’teki tüketici koruma kuruluşları da şirketin yerel vatandaşlardan toplanan biyometrik verileri işlemesinde tutarsızlıklar ve ihlaller olduğunu belirtti.

Buenos Aires yönetimi tarafından yapılan resmi açıklamada Worldcoin hizmetlerini kullanırken kullanıcılar tarafından kabul edilen “Kullanım Şartları ve Koşulları”, “Gizlilik Bildirimi” ve “Veri Onayı” dahil olmak üzere birçok sözleşme bölümünün Arjantinli tüketicilerin haklarını ihlal ettiğini ve adil olmadığı belirtildi.

Piyasaya sürüldüğü günden bu yana tartışmaların odağında yer alan Worldcoin 11 dolara kadar yükseldi ancak yaşanan düşüşlerle birlikte yazım esnasında 4,85 dolara gerilemiş bulunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail