blank
BitcoinHaberler

TBMM Kripto Para Raporu: “Bitcoin’den (BTC) Para Kazanabiliriz”

Dijital, Sanal ve Kripto Para Sistemleri raporunun detayları ortaya çıktı.

TBMM Araştırma Hizmetleri Başkanlığı tarafından yayınlanan “Dijital, Sanal ve Kripto Para Sistemleri” raporunun detayları ortaya çıktı.

blank

Türkiye’de kripto paralara artan ilgi TBMM’nin de dikkatini çekti. Milliyet’in haberine göre, Araştırma Hizmetleri Başkanlığı bu ilgi nedeniyle “dijital, sana ve kripto para” sistemlerini incelemeye aldı ve bir rapor yayınladı.

Raporda, Bitcoin’in merkeziyetsiz yapısına vurgu yapılarak altın ve fiat para sistemlerinden ayrıştığı noktalar açıklandı.

İnceleme raporunda Bitcoin’in bağımsız yapısı, “Bitcoin, bankaların, aracı kurumların, otoritelerin ve hükümetlerin denetim ve düzenlemelerinden, her türlü işlem masraflarından ve kısıtlamalarından uzaktır.” ifadeleri ile anlatıldı.

Bitcoin’in geleneksel ödeme araçlarının yerini almasının giderek daha mümkün olduğu belirtilen raporda, “Riskler değerlendirilerek, teşvik edici düzenlemeler yapılırsa, Bitcoin pazarından gelir elde etmemiz de mümkün olabilecek” denildi.

16 Nisan tarihli raporda kripto para kavramı derinlemesine incelenerek endişeler de ifade edildi.

“Bitcoin ve alt coinlerin alternatif para birimine karşılık gelmesi ve herhangi bir otoriteye bağlı olmaması, kara para aklanması ve yasadışı işlemlerde kullanılması gibi eleştirileri beraberinde getirse de mevcut koşullarda dijital para olgusunun varlığı bir tarihsel birikimin başarı aşaması olarak görülmekte ve bu aşamaya ayak uydurmak için çalışmalar ve düzenlemeler yapıldığı bilinmektedir.”

Bitcoin’e ayrı bir başlık açılan raporun sonuç bölümünde, Bitcoin’in getirdiği teknolojinin umut verici ve gelişmeye açık olduğu vurgulandı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

İlgili Haber  Son Dakika! Bitcoin (BTC) ve Kripto Varlık Ödemelerini Yasaklayan Yönetmelik Yayınlandı!
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu