coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltınTecrübeli Analist Mike McGlone'dan Açıklama: 'Bitcoin (BTC) Değil Ama Bu Emtia Boğa...

Tecrübeli Analist Mike McGlone’dan Açıklama: ‘Bitcoin (BTC) Değil Ama Bu Emtia Boğa Yaşayabilir!’

Bloomberg Intelligence Kıdemli Makro Stratejisti Mike McGlone, 2023'te Bitcoin değil bu emtianın boğa yaşayabileceğini söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bloomberg Intelligence Kıdemli Makro Stratejisti Mike McGlone, 2023’te Bitcoin’e (BTC) kıyasla altın için bir boğa senaryosu ortaya koydu ve bunun temel faktörleri olarak ABD’de resesyon ve borsada düşüş potansiyelini gösterdi.

Altın Bitcoin’e (BTC) Göre Daha Çok Yükselebilir

McGlone 7 Mayıs’ta attığı bir tweette, ABD’de resesyona doğru gidişin ve momentumun 2023’te, özellikle de borsalarda düşüş yaşanması halinde, altına Bitcoin karşısında avantaj sağlayabileceğini söyledi.

Kripto için düşüşlere karşı altının yukarı doğru hareket etmesinin 100 haftalık bazda mevcut seyir olduğunu da sözlerine ekledi.

McGlone, Bitcoin’in 30.000 dolar direncinin üzerinde kalmasının tüm kriptolar için gidişatın yön değiştirdiğinin ilk göstergesi olacağını, ancak tavan seviyesinin 2 Mayıs itibariyle güçleniyor gibi göründüğünü açıkladı.

İlgili Haber  Bloomberg Analisti McGlone'dan Kripto Para Uyarıları Geldi: Nasdaq ile Karşılaştırdı!

Ayrıca Bitcoin’in borsa ve risk varlıklarıyla altın karşısında daha yüksek bir korelasyona sahip olduğunu ve bunun da Bitcoin’i Mayıs ayının başında savunmasız bir konuma getirdiğini belirtti.

McGlone, ABD ekonomisinde yumuşak bir iniş yaşanacağına ve en kötünün geride kaldığına dair görüş birliğinin hisse senetleri ve kriptolarda benzer olduğunu, Bitcoin’in daha yüksek betaya ve öncü gösterge olma eğilimine sahip olduğunu söyledi.

Bloomberg Economics’in Temmuz ayına doğru ilerleyen resesyon tahminlerine atıfta bulundu.

McGlone, Bloomberg Intelligence için emtia ve kripto para birimlerini kapsayan tanınmış bir analisttir. Geçmişte Bitcoin’de boğa eğilimi gösterdi, ancak altını da ekonomik belirsizlik ve enflasyon dönemlerinde değerli bir varlık olarak görmekte.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları