BitcoinHaberler

Ted Nelson: “Bitcoin Kurucu Satoshi Nakamoto’nun Kim Olduğunu Biliyorum!”

Bitcoin'in fikir babası Nakamoto'nun kimliğiyle ilgili tartışmalar sürerken Ted Nelson daha önceki iddiasını bir kez daha tekrarladı.

Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’in 2008 yılında ortaya çıktığı ilk günden beri gizemli kimliği hala esrarını koruyor. Birçok ünlü isim Nakamoto’nun kim olduğu hakkında fikir yürütüyor. John McAfee gibi isimlerin gündemde yer almak için yaptığı yorumların yanı sıra başından beri Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright, Hal Finley ve Adam Back gibi isimler de sık sık tartışma konusu oluyor. Ancak hala kimse Nakamoto’nun kim olduğunu öğrenebilmiş değil.

Tüm bunların yanı sıra 2013 yılından beri Nakamoto’nun Princeton Üniversitesi matematik bölümü mezunu olan bir dahi olduğunu belirten Ted Nelson söz konusu iddialarını yineledi.

Nelson, dahi bir matematikçi olan Shinichi Mochizuki’nin Bitcoin’i tek başına var ettiğini, ortaya atılan diğer iddiaların yani Bitcoin’in belli bir grubun icadı olduğu söylentilerinin asılsız olduğunu söyledi.

Kendisiyle yapılan bir röportajda, McAfee’nin iddialarının aksine böylesine karmaşık bir projenin belli bir grup tarafından geliştirildiğine ve buna karşın bugüne dek Nakamoto’nun kimliğinin bir sır olarak kalmasının imkansız olduğuna inandığını söyleyen Nelson, dünya ekonomisine damgasını vuran böylesi bir teknolojinin müthiş bir zekaya sahip tek bir kişinin eseri olabileceğini bir kez daha ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu