Kripto HaberleriEthereumTeknik Analistten Kritik Açıklama: Ethereum Bu Fiyatı Test Edebilir

Teknik Analistten Kritik Açıklama: Ethereum Bu Fiyatı Test Edebilir

Takip et

Kripto para sektörünün gidişatı büyük oranda lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) bağlı olsa da BTC yatay seyrederken ETH diğer altcoinleri hareketlendirebilir. Bu sebeple aslında toplam piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para biriminin hareketliliği bir hayli önemli.

Ethereum İçin Kritik Seviye

Ethereum kısa süre içerisinde 3 kere rekor tazelemeyi başardı ve 4.600 dolara kadar iğne atarak tüm zamanların rekorunu buraya taşıdı.

Analistler ise ETH fiyatı için yükselişin süreceği kanısında. Business Insider tarafından yayınlanan gönderiye göre ünlü teknik analist Katie Stockton, ETH’nin yükselişinin süreceğini düşünüyor.

Analist, Ethereum fiyatının bu cuma günü yaşanacak olan kapanışta 4.384 doların üzerinde durabilmesi durumunda 6.000 doların geleceğini vurguladı. Analist 6.000 dolar için 6 ila 12 aylık bir süre biçse de bunun kesin olduğunu söylemekten geri durmadı.

Ethereum fiyatının düz bir çizgide yükselmesini beklemediğini ve cuma günkü sinyalin aslında yükselişin süreceğinin işareti olacağını belirten analist, 2022 yılının ilk yarısına kadar boğanın süreceğini ilan etti.

Analiste göre eğer Ethereum fiyatı 4.384 doların altına düşerse, 3.340 dolar seviyesi potansiyel destek olacaktır. Bu da yatırımcılar için %26’lık bir düşüş yaşanması anlamına geliyor.

CME’nin mikro Ethereum vadelilerini piyasaya sürecek olması ise hem Ethereum yatırımcıları hem de altcoinlerin geneli için bir hayli olumlu bir gelişme olabilir. Bu kapsamda yatırımcıların büyük bir kısmı aralık ayını ve bu ürünü beklemeye koyuldu.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mehmet

Analist 6ile 12 ay gibi bir sürede 6000 dolar seviyesinde geleceğini belirtmiş o tarihi bende verirdim zor birşey değil binuda haber niteliği taşıyor diye yayinlamakta ayrı bir durum

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları