Kripto HaberleriEthereumTekrar 4.000 Dolar Üzerine Çıkan Ethereum (ETH) İçin Durum Düzeliyor mu?

Tekrar 4.000 Dolar Üzerine Çıkan Ethereum (ETH) İçin Durum Düzeliyor mu?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), yeniden olumlu sinyaller vermeye başladı ve 4.000 dolar direncinin üzerine çıktı.

Ethereum Fiyatı Yeniden Yükselişte

Ethereum fiyatı son 24 saat içerisinde %4 yükseliş elde etti ve bu performansı ile aslında lider kripto para birimi Bitcoin’in performansını bile geride bıraktı.

ETH’nin 24 saatlik ticari hacminin 26 milyar dolar, BTC’nin ise 33 milyar dolar olduğu görülüyor.

Aslında bu bile son 24 saat içerisinde aralarında yarım trilyon dolar toplam piyasa değer farkı bulunan iki kripto para biriminin performansları hakkında daha net bilgi veriyor. Özellikle son ralli başlangıçlarının da ETH tarafından gelen yükseliş ataklarıyla başladığı da bilinen bir gerçek.

Peki Ethereum fiyatını buradan sonra ne bekliyor?

Ethereum yeniden 4.000 dolar üzerine kadar çıkarak aslında kritik direnç noktasını geçmeyi başardı ve kendisini şimdilik güvenceye aldı.

ETH grafiğinde 100 saatlik hareketli ortalamaya denk gelen 4.000 dolar noktası, güçlü bir destek olmanın yanı sıra diğer direnç noktalarına ulaşılması için de merdiven rolü görebilir.

ETH, buradan 4.135 doları, devamında ise 4.300 doları test edebilir. 4.300 doların geçilmesi durumunda ise 4.750 kesinlikle en kritik direnç noktası olacaktır.

Özellikle FED’in açıklamalarından sonra piyasada risk iştahının biraz olsun yükseldiğini gözlemliyoruz. BTC’nin kritik eşik olan 51.000 – 52.000 dolar bandını geçmesi şüphesiz ETH’de de yeni rallinin başlamasına önayak olacaktır.

Öte yandan Ethereum kanadında RSI ve MACD ise olumlu sinyal veriyor ve yükselişin sürebileceğine işaret ediyor.

Piyasanın aşağı yönlü hareket etmesi senaryosunda ise ETH fiyatı 3.920 dolar ve 3.880 dolar destek noktalarını yeniden test edebilir ve burada da tutunamazsa 3.550 dolara kadar düşüş görülebilir. Bu sebeple özellikle altcoin yatırımı yapan yatırımcıların da gözünün BTC’de olması gerekiyor. Zira BTC bazı analistlerin dediği Bitcoin, haftalık MA50 altına düşerse ciddi bir gerileme görebiliriz.

İlgili Haber
Bitcoin Tahminleri İle Bilinen Analistten BTC Açıklaması: Düşüş mü Gelecek?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları