fbpx
Bitcoin

Televizyonlarda Bitcoin reklamları yakın gelecekte artabilir

Televizyonlarda henüz çok az görülen Bitcoin reklamları yakın gelecekte artabilir.

Bitcoin, televizyon reklamlarında çok sınırlı olarak gösteriliyor. Google ve sosyal medya platformlarında çok kısıtlamalar uygulanması nedeniyle sadece sınırlı reklamlara izin verilirken, televizyonlarda ise Bitcoin reklamı vermek birçok ülkede yasak değil ve kripto para borsaları kendi reklamlarını kendileri yapabilir. Türkiye’de belirli yasalara uyulur ise televizyonda Bitcoin reklamı yapmak yasak değil ve isteyen kripto para borsaları veya firmalar kendi reklamlarına Bitcoin’i ekleyebilir ve reklam yapabilirler.

Bitcoin televizyon reklamlarında kripto para borsaları tarafından reklam olarak verilmesi mümkün olabilir. Kripto para sahiplerinin görecek oldukları reklamlardan sonra kripto para sahibi olması da mümkün olabilir. Bitcoin sahibi olanların ve olmayanların kripto para reklamlarına duydukları ilgiler hem kripto para borsasının tanıtılmasına, hem kripto para sahibi olmayanların piyasada Bitcoin diye bir kripto para biriminin olduğunu anlamalarında faydalı.

Bitcoin reklamlarını en çok Asya merkezli ülkeler ve ABD’de görmek mümkün. ABD’de kripto para reklamlarına televizyonlarda yasaklar uygulanmıyor. Televizyon reklamlarında kripto para yasaklarının gelecekte uygulanıp uygulanmayacak olduğu ise merak konusu.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı