Haberler

Tenisseverler, “Avustralya Açık”ı Metaverse Deneyimiyle İzleyecek!

Avustralya Açık, metaverse ve NFT dünyasını çok sevdi.

Tennis Australia, Metaverse’deki ilk resmi tenis “grand slam”i olma şerefine nail olan “Avustralya Açık”a (AO) ev sahipliği yapmak için Decentraland (MANA) ile ortaklık yaptığını açıkladı.

Fransa Açık (Roland Garros), Wimbledon ve ABD Açık ile beraber tenis sezonunun en önemli 4 turnuvasından biri olan Avustralya Açık, bu yıl 17-30 Ocak tarihlerinde 110. kez organize edilecek. TSİ 03.00’te Melbourne kentinde başlayacak olan turnuva süresince Melbourne Park’taki Rod Laver Arena ve Grand Slam Park da dahil olmak üzere önemli alanların sanal rekreasyonu açık olacak.

Melbourne Park çevresindeki 300’ü aşkın kameranın aktif halde yer alacağı etkinlikte özel oyuncu varış alanı, uygulama köyü ve kamera arkası görüntüleri de dahil olmak üzere sanal ziyaretçiler için özel içeriklerin yer alması planlanıyor.

Tennis Australia NFT ve Metaverse Proje Müdürü Ridley Plummer, Decentraland’da yapmış olduğu sanal bir karşılama konuşmasında AO’nun “dünyanın en erişilebilir ve kapsayıcı spor ve eğlence etkinliği” olmasını ümit ettiğini belirterek tenisseverlerin Melbourne’e ulaşmada yaşayacakları zorlukları göz önüne aldıklarını ve bu zorlukları aşmak adına Metaverse dünyasına giriş yaptıklarını ifade etti. Bu girişimin söz konusu etkinliğe küresel erişim sağlamak için önemli bir adım olduğunu sözlerine ekleyen Plummer, böylece COVID-19’a karşı verilen mücadelede önemli bir aşama kaydedileceğini de belirtti.

Bilindiği gibi salgın sebebiyle bu zamana kadar birçok turnuva ertelendi, bir kısmı kısıtlı izleyici şartıyla ekonomik darboğazlar yaşadı. Plummer, pandemi göz önüne alındığında AO’nun gelecekte de Decentraland ile iş birliğine devam etmeyi planladığını söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu