AltcoinHaberler

Terra Acil Eylem Planını Açıkladı, Luna Serbest Düşüşte!

Luna'da son durum ne?

Luna inanılmaz bir fiyat hareketi yaşıyor. Luna düşüyor demek bu fiyat hareketini açıklamak için yeterli değil.

Dün %95 düştü ve daha fazla düşmez diye satın alanlar bugün yeni bir %95’lik düşüşle karşı karşıya.

Sadece 10 gün önce 90$’dan işlem gören Luna haber saatimiz itibariyle 0,02$ seviyelerinden işlem görüyor.

Önlemler Kanamayı Durdurmadı

Luna’daki serbest düşüş hızını artırırken Terra ekibinden de bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada Luna fiyatındaki baskının nedeni ve alınana bazı önlemler paylaşıldı.

Bu önlemlerin başında dün kurucu Do Know tarafından paylaşılan 1164 numaralı teklif geliyor.

Buna göre Luna ile değiştirilebilecek UST miktarı dört kat artırılacak. Bu sayede UST sahiplerinin likiditeye ulaşması kolaylaştırılacak ve UST üzerindeki baskı hafifletilmeye çalışılacak.

LUNA’daki Baskının Nedeni UST

UST ve LUNA arasındaki ilişki nedeniyle bu önlem LUNA fiyatında baskı oluşturuyor. Zira ekip önceliklerinin UST’yi 1$’a sabitlemek olduğunu Luna ile daha sonra ilgilenecekleri anlamına gelen açıklamalar yaptı.

Teklif geçiş eşiğine ulaştı ancak geçmesi için 6 günü var. Ekip bugünkü paylaşımında yeni temel havuz teklifinin geçişiyle sürecin hızlanacağını ifade etti.

Bugünkü paylaşımda yeni 3 eylemden bahsedildi. Buna göre;

Terra topluluk havuzunda kalan UST’yi yakacak. Burada yaklaşık 1 milyar UST var. Ancak mevcut fiyatla sadece 386 milyon dolar değerinde.

Ethereum blok zincirinde bulunan ve likidite teşvikleri için kullanılan 371 milyon UST yakılacak.

Terra ekibi olası ağ saldırılarına karşı 240 milyon Luna’yı stake etti. Luna’nın fiyatının aşırı düşmesi nedeniyle ucuz Luna satın alan birilerinin ağa saldırmasının önüne geçilmeye çalışılıyor.”

Terra ekibi UST ve LUNA’yı korumak için çözümler üzerinde çalıştığını ifade etse de, alınan önlemler yatırımcılar tarafından yeterli görülmedi. Luna önlemlerin açıklandığı dün ve bugün %98 oranında değer kaybetti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu