Bitcoin

Terra, Bitcoin Alımlarına Devam Ediyor! On-Chain Verilerinde Dikkat Çeken Detay

Terra (LUNA) son zamanlarda gerçekleştirdiği satın alımlar ile birlikte dünyanın en büyük Bitcoin yatırımcılarından biri oldu.

Terra’nın (LUNA) kar amacı gütmeyen kuruluşu Luna Foundation Guard (LFG), IntoTheBlock verilerine göre agresif bir şekilde Bitcoin (BTC) satın alımı yapmaya başladı.

Son satın alımlar ile birlikte BTC cüzdanlarına dair önemli bir istatistik de ilgi çekici bir değişiklik oldu.

Terra’nın Satın Alımlarıyla Bitcoin Grafiklerinde Keskin Değişiklikler Oldu

On-chain verileri sağlayıcısı IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere göre, Terra (LUNA) Blockchain’inin denetleyicisi Luna Foundation Guard, son zamanlarda gerçekleştirdiği satın alımlar ile birlikte Bitcoin göstergelerini etkiledi.

IntoTheBlock verilerine göre 2022 yılı Mart ayı itibariyle LFG, kripto para piyasasının en büyük BTC yatırımcılarından biri haline geldi. Analiz şirketi buna ek olarak BTC grafiklerinde 1.000 ila 10.000 BTC’ye sahip olan adres sayısındaki keskin artışın LFG’nin yaptığı satın alımlardan kaynaklandığı düşünülüyor.

IntoTheBlock tarafından paylaşılan, 1.000 ila 10.000 adet BTC’ye sahip olan cüzdan sayısındaki artışı gösteren grafik.

Analiz şirketi ekibi, 1.000 ila 10.000 Bitcoin’e sahip kripto para cüzdanlarının sayısındaki artışı gösteren grafiği paylaştı. Bu veri son gelişmeler ile birlikte tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı ve yükselişine devam ediyor. Birkaç gün önce, bu aralıkta BTC’ye sahip olan cüzdan sayısı 2.200 seviyesini aşmıştı.

Bitcoin’e bu kadar talep olmasının şüphesiz fiyat üzerinde de olumlu sonuçları olacağı tahmin ediliyor.

MicroStrategy’nin Tahtı Tehlikede Mi?

Bilindiği üzere Terra’nın LFG kuruluşu, 11.2 milyar dolarlık BTC satın alma planları olduğunu açıklamıştı. Kısa bir süre önce ise kuruluş, bu planlarını gerçekleştirmek için 125 milyon dolarlık bir satın alım yaptı.

İlgili Haber
Terra (LUNA) CEO'su Bitcoin Rezerv Planını Açıkladı: "Hedef 10 Milyar Dolar!"

Şirketin planları beklentiler doğrultusunda giderse LFG önümüzdeki hafta MicroStrategy’i geride bırakarak dünyanın en büyük kurumsal BTC yatırımcısı haline gelebilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda MicroStrategy’nin elinde 5.5 milyar dolarlık Bitcoin bulunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu