Kripto HaberleriAltcoinTerra Classic (LUNC) Geliştiricileri 'Yeniden Canlanma' Planlarını Açıkladı!

Terra Classic (LUNC) Geliştiricileri ‘Yeniden Canlanma’ Planlarını Açıkladı!

Takip et

Gündem olan %1.2’lik ücret yakma teklifinin arkasındaki gönüllü geliştirici grubu Terra Rebels, resmi Terra Classic (LUNC) canlandırma yol haritasını yayınladı.

Terra Rebels’in baş geliştiricileri Edward Kim ve Alex Foreshaw, 3 hedefi özetliyor: “Algoritmik Fungible Token’ı (AFT) yeniden inşa etmek, proje ekosistemini yeniden inşa etmek ve bağımsızlığı yeniden inşa etmek.”

Terra Classic (LUNC) Gönüllü Geliştiricileri, Altcoinin Önündeki Yol Haritasını Açıkladı

Terra Rebels 29 Eylül’de attığı bir tweet ile resmi Terra Classic altcoini canlandırma yol haritasının yayınlandığını duyurdu. Yol haritası ve white paper resmi web sitesinde bulunuyor.

Ancak, geliştiricilere göre LUNC’un yeniden canlandırılması için gelişmeler kaydedildikçe yol haritası da değişebilecektir.

Geliştiriciler attıkları Tweet’te şunları yazdı:

“Sizlere resmi Terra Rebel Yol Haritasını yayınlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Yol haritası terrarebels.net adresindeki web sitemizde kolayca görüntülenebilir. Lütfen yol haritasının değişikliğe tabi olduğunu unutmayın.”

Acil durum aşamasında Terra Rebels, 26 Ağustos’ta başarıyla uygulanan v22 yükseltmesiyle delegasyonu ve staking’i yeniden etkinleştirerek Terra Classic Blockchain ve LUNA token canlanmasını resmen başlatmıştı.

Ardından, Terra Rebels’ın 4661 sayılı yönetim önerisi %99.88 “evet” oyuyla başarılı bir şekilde kabul edildi ve 21 Eylül’den itibaren tüm zincir içi işlemlerde %1.2 oranında ücret yakılmasını sağladı. Bununla birlikte yol haritasında 6 aşama tamamlanmış oldu.

Algorithmic Fungible Token’i (AFT) Yeniden İnşa Etmek

Terra Rebels, Algorithmic Fungible Token’i (AFT) piyasaya sürmeyi hedefliyor. Geliştiriciler eski Terra swap mekanizmasını devre dışı bırakacak ve toplam arzı daha da azaltmak için yeni bir Terra swap mekanizması üzerinde çalışacak.

Aslında, eski Terra swap mekanizması LUNA hiperenflasyonunun ve UST algoritmik stablecoin’inin çöküşünün arkasındaki nedendi.

Proje Ekosistemini Yeniden İnşa Etmek

Terra Rebels, Osmosis ve Terra arasındaki Bloklar Arası İletişimi (IBC) yeniden etkinleştirmek, zincir temizliği için Yükseltmeler ve Yardımcı Programlar ve Terra Classic Blockchain’inde dApp’ler ve proje desteği için Cosmos v45.8 ve Tendermint v0.34 ile uyumluluk üzerinde çalışacak.

Bağımsızlığı Yeniden İnşa Etmek

Terra Rebels, Terra Classic’i Terraform Labs’den (TFL) tamamen bağımsız hale getirmeyi amaçlıyor. Topluluk, TFL, Do Kwon ve Terra Classic arasındaki ilişki konusunda endişelerini dile getiriyor.

Geliştiriciler, doğrulayıcılar, LUNC sahipleri ve diğerlerinden oluşan topluluk Terra Classic üzerinde haklara sahip olacak. Terra Rebels, TFL ve Do Kwon’dan bağımsız olmak için Light Client Daemon (LCD), Terra Station Wallet ve Community Pool üzerinde çalışıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları