Kripto HaberleriAltcoinTerra Classic'teki (LUNC) Hizmet Geri Döndü: Yeni Altcoin Ağında Airdrop Başladı!

Terra Classic’teki (LUNC) Hizmet Geri Döndü: Yeni Altcoin Ağında Airdrop Başladı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Geliştiricilerin paylaştığı blog yazısına göre, çökmüş Terra Classic (LUNC) blok zincirindeki esas borç verme protokolü olan Mars Hub, ana ağını Cosmos’a (ATOM) taşıdı.

Protokol, Cosmos’un 180 milyon dolarlık toplam kilitli değere (TVL) sahip en büyük merkeziyetsiz borsası (DEX) Osmosis’te kullanıma sunulacak. Kullanıcılar Cosmos tabanlı tokenleri ödünç alıp verirken, MARS tokenini stake edenler ödül olarak ücretlerin bir kısmını alacak.

Şu anda Mars Hub’a yalnızca zincir üzerinden erişilebiliyor. Bir kullanıcı ara yüzüne (UI) sahip değil, ancak Osmosis’teki likidite sağlayıcılarını teşvik etmek için bir yönetim planı var.

İlgili Haber
Terra Classic (LUNC) İçin Yakım Verileri Duyuruldu: LUNC DAO Ne Kadar Yakım Yaptı?

Terra Classic (LUNC) Ağında MARS Sahibi Olanlara Yeni Ağda Airdroplar Gönderildi

64.4 milyon MARS yönetim tokeninin kilidi açıldı ve Terra Classic ağı üzerinde MARS altcoinine sahip olanlar iki geçmiş snapshot’a dayalı bir airdrop aldı.

MARS tokenleri şimdilik yalnızca DEX’i olmayan Mars Hub zincirinde mevcut, bu nedenle tokenler diğer kripto para birimleri karşılığında takas edilemiyor.

Mars Hub, geçen yıl Terra ekosisteminin çöküşünü takip eden krizin kurbanı olan birkaç merkezi olmayan finans (DeFi) protokolünden biriydi. Terra blok zincirinin merkezindeki kripto para birimi olan LUNA’nın, TerraUSD (UST) stablecoin’inin önemli ölçüde değer kaybetmesinin ardından çökmesiyle 60 milyar dolardan fazla varlık buhar olmuştu.

Kullanıcılar, Terra’nın yeni zincirler arası cüzdanı Station aracılığıyla ana ağ lansmanından sonra altı ay süreyle bu tokenleri talep edebilecekler.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları