AltcoinHaberler

Terra Kurucusu Do Kwon, LUNA Sahiplerine Ücretsiz Dağıtılacak Airdrop Hakkında Açıklama Yaptı!

Terra kurucusu, LUNA yatırımcılarına ücretsiz olarak dağıtılacak olan airdrop hakkında yeni bir açıklamada bulundu.

Terra’nın kurucusu Do Kwon, yaklaşan LUNA airdrop’u için büyük borsalardan veri toplama sürecinde olduklarını söyledi.

Kwon, toplanacak büyük miktarda veri nedeniyle sürecin “biraz zaman” aldığını açıkladı.

Şu sıralar gerçekleşen oylama, LUNA sahiplerinin çoğunluğunun Terra’nın bir hard fork başlatması ve yeni bir Blockchain oluşturmasından yana olduğunu gösteriyor.

Mevcut sonuçlara göre 230.9 milyon oydan %61.7’si hard fork lehine kullanıldı. Oylama 25 Mayıs’ta sona erecek.

Terra Airdrop’u Nasıl Olacak?

Hard fork önerisine göre, LUNA sahiplerinden oluşan topluluk havuzu yeni LUNA arzının %30’unu alacak. Çöküşten önceki sahipler %35, çöküşten sonra satın alanlara ise tokenlerin %10’u dağıtılacak.

Çöküşten önce Anchor’da bulunan UST sahipleri arzın %10’unu alacakken, çöküşten sonra sisteme dahil olanlar %15’ini pay elde edecek.

Yeni zincir UST stabilcoinini tamamen devre dışı bırakacak. UST’nin başarısızlığının çöküşe neden olduğu göz önüne alındığında topluluk katılımcılarının çoğu bu önlemi destekledi.

Buna ek olarak, hard fork önerisi Terraform Labs’i tamamen yeni Blockchain’in dışında bırakarak Terra V2’yi tamamen topluluğa ait hale getirecek.

Do Kwon’un verdiği eski bir röportaj, Terra kurtarma planının bu yönünün önceden planlanmış bir “kill switch” protokolünün parçası olabileceğini akla getiriyor.

İlgili Haber
Do Kwon'dan Yine Tartışmalı Hareket: Terra 2.0 Oylaması Sürerken Değişiklik Yaptı! İşte Detaylar

Diğer Blockchain’ler Yeni LUNA Önerisine Şüpheyle Yaklaşıyor

Ancak Terra’nın doğrulayıcıları ve topluluk öneriyi kabul etmiş gibi görünürken, Terra’nın bir zamanlar bağlı olduğu diğer blok zincirleri geleceği konusundaki şüphelerini dile getirdiler.

Stablecoin borsası Curve kısa bir süre önce UST’ye olan desteğini tamamen çekme kararı almıştı. Curve topluluğu da yeni Terra versiyonunu desteklemeye karşı çıktı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

yazık itibarı kalmadı artık altında dağıtsa boş….olan binance se,oldu…oto kontorol sıfır…

Ahmet

Binance ye bir şey olmadı mağdurlara oldu olan binance veya diğer borsalar satışı kapatsa böyle bir olay düzelince açsalardı onleyemediklerine göre alayı tehdit bütün koinlerin


Başa dön tuşu