binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinTerra Kurucusunun Onlarca Milyon Dolarlık Varlığına El Koyuldu!

Terra Kurucusunun Onlarca Milyon Dolarlık Varlığına El Koyuldu!

Mart ayında Karadağ'da tutuklanan LUNA kurucusu Do Kwon'un Asya ülkesindeki varlıklarının bir kısmına el koyuldu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Güney Koreli yerel haber kaynağı Hankyung, geçtiğimiz yıl çöküşüyle kripto piyasasını birbirine katan Terraform Labs kurucularından Do Kwon’un devam eden soruşturma kapsamında 176 milyon dolarlık varlığına el koyulduğunu bildirdi.

Ülkede Terra davasıyla ilgilenen Seul Bölge Mahkeme yargıcı Yun Chan-Young, Do Kwon’un Güne Kore’de bulunan varlıklarının satışını yasakladı. Söz konusu taşınmazlar arasında bir apartman kompleksi ve ithal lüks araçlar bulunuyor. Taşınabilir varlıklar ise banka hesapları, kripto para ve finansal varlıklar var.

Güney Kore’nin hukuk yasalarına göre yargıçlar, sanıkların suç işleyerek elde ettiği varlıklara el koyma yetkisine sahip.

Do Kwon Nerede?

23 Mart 2023 tarihinde Karadağ’dan çıkış yapmak üzereyken sahte pasaport ile yakalanan Terra kurucusu hala Avrupa’da tutuklu. Güney Kore ve ABD’li yetkililer ise Kwon’un ülkelere iadesini talep etti. Karadağlı yetkililer ise kripto fenomeninin nerede yargılanacağı konusunda henüz ortak bir karar almadı.

2022’nin Mayıs ayında LUNA ekosisteminin çöküşü ile 40 milyar dolarlık piyasa değeri silindi. Güney Koreli savcılar, Do Kwon’un LUNC varlıkları Bitcoin’e çevirdiğini iddia ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail