AltcoinBitcoinHaberler

Terra (LUNA) Çalışanlarının Çaldığı Bitcoin Miktarı Belli Oldu!

LUNA soruşturmaları devam ederken polis yeni bilgilere ulaşıyor.

Bildiğiniz üzere LUNA ve UST’deki çöküş sonrası Terra’nın merkezinin bulunduğu Güney Kore’de Terraform Labs’a yönelik soruşturmalar yürütülüyor.

Bu soruşturmalar devam ederken polis yeni bilgilere ulaşıyor.

Yerel haber kaynaklarına göre soruşturmayı derinleştiren Polis, bazı zimmete geçirme vakalarıyla karşılaştı.

Terraform Labs’ta çalışan bir kişinin şirketin cüzdanlarındaki kurumsal fonlardan kendi zimmetine Bitcoin geçirdiği öğrenilirken bu olayın şirket kurucusu Do Kwon’la ilgili olup olmadığı araştırıldığını daha önce aktarmıştık.

80 Bitcoin Çalınmış

Polis soruşturmada yeni bilgilere ulaştı.

Güney Kore merkezli Yonhap haber ajansının elde ettiği bilgilere göre Terraform Labs’ın çalışanının LUNA ve UST’nin çöküşü sırasında çaldığı Bitcoin miktarı belli oldu.

Polisin de onayladığı bilgilere göre çalışan çöküş sırasında yaklaşık 2,39 milyon dolar değerinde 80 Bitcoin’i zimmetine geçirmiş.

Çöküş sonrası LFG’den yapılan açıklamada UST’nin kurtarılabilmesi için 80.000 Bitcoin’in satıldığı ve sadece 300 Bitcoin kaldığı ifade edilmişti. Polis zimmete geçirme iddialarıyla ilgili soruşturmayı derinleştirirken, kurumsal cüzdanlarda bazı oynamalar olduğunu tespit etti.

Polis tarafından yapılan açıklamada “birden fazla zimmete geçirme olup olmadığını veya Terraform Labs CEO’su Do Kwon’un bu olaylarla bir ilgisinin olup olmadığını araştırıyoruz. Bu konuda bir bilgiye henüz ulaşamadık.” denildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu