AltcoinHaberlerKripto Para

Terra (LUNA) Çöküşünün Ardından Güney Koreli Yetkililer Yeni Bir Kripto Para Soruşturması Açtı!

Güney Koreli yetkililer, Terra'nın çökmesinden sonra şimdi yeniden bir kripto para soruşturması için harekete geçti.

Terra (LUNA) ağ çöküşünün ardından kripto para sektöründeki regülasyon faaliyetleri büyük bir değişim gösterdi.

Terra ağ çöküşünün ardından kripto sektöründeki regülasyon faaliyetleri büyük bir değişim gösterdi. Birkaç ülke kripto suçlarına karşı sıkı önlemler alma sürecindeyken, Güney Kore’de Terra soruşturmasıyla başlayan eylemler düşünüldüğünden daha erken gerçekleşecek gibi görünüyor.

Güney Kore Kripto Para Ödeme Şirketlerini Hedef Alıyor

Son gelişme olarak, Güney Kore Mali Denetim Servisi (FSS) kripto ödeme hizmetleri sunan şirketler hakkında soruşturma başlattı. Smart Times tarafından yayınlanan bir habere göre, soruşturma büyük ölçüde ülkenin ödeme aracı şirketlerini hedef aldı.

Bu, geçen ay yaşanan ve birkaç gün içinde milyarlarca dolarlık yatırımcı parasını sıfırlayan Terra çöküşüne ilişkin bir soruşturmanın ardından geldi. FSS’nin bir parçası olan Finansal İstihbarat Birimi, Güney Kore’de 24 Mayıs itibariyle yaklaşık elinde 80 milyar token tutan 2.800.000 yatırımcı olduğunu ortaya koymuştu.

İlgili Haber
LUNA Çöküşü Sonrası Güney Kore'de Yeni Bir Kurum Oluşturuldu!

Kripto Firmalarından Uyumluluk Bildirmeleri İstendi

FSS daha önce 157 kadar elektronik ödeme hizmeti sağlayıcısına kripto para ile ilgili hizmetlerini bildirmeleri talimatını vermişti.

FSS daha önce 157 kadar elektronik ödeme hizmeti sağlayıcısına kripto para ile ilgili hizmetlerini bildirmeleri talimatını vermişti. Hizmet sağlayıcılarından, dijital varlık birikimlerinin yanı sıra sektördeki gelecek planları hakkında da rapor vermeleri istenmişti. FSS tarafından hazırlanan bir rapora göre, altı yerel ödeme aracı şirketinin dijital varlıklara sahip olduğu tespit edildi.

Bu haftanın başlarında, ülkenin Terra çöküşüyle ilgili soruşturmasını yoğunlaştırdığı öne sürülmüştü. Bunun sonucunda ülkede bulunan Terraform Labs çalışanları savcılar tarafından ifadeye çağrılmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Baki

11 mayısta aldım 7 mayısta saldırı oldu dediler 12 mayısa kadar aldığını sildiler çöküş 13 mayısta oldu 2,5 USDT den 1881 adet LUNA aldım LUNC verdiniz aynı diyor müşteri hizmetleri LUNC şimdi 0,0000850 den satılıyor sahteler dolandırıcı hırsızlar BİNANCE 15 saate oldu LUNA silindi paramız sıfırladı LUNAYI geri yayınladınız BİNANCE 7 mayısta 13 Mayıs A kadar satık ların nolaçak demedi müşderilerimni MADURİYETİNİ GİDER listeleyim demedi BİNANCE HIRSIZ DOLANDIRICI LUNA İÇİN BUKADAR İNSANI HARCADI Luna 12 Mayıs tarihinde dibe vurdu ancak Terra Luna Vakfı algoritmanın suistimal edilmesi / bozulması tarihi olan 7 Mayıs’ı mihen

Baki

BİNANCE evine luna hırsızını soktu müşterilerinin BİNANCE ye inancını zedeledi 7 Mayıs 13 mayıs arası müşterilerinin sıfılanmasına göz yumdu isteseydi müşterilerilerimin madüriyetini gider listelerim deseydi BÜYÜK REKLAM YAPARDI KURTARMA PİLANI DEĞİL YOK ETME PİLANI Luna 12 Mayıs tarihinde dibe vurdu ancak Terra Luna Vakfı algoritmanın suistimal edilmesi / bozulması tarihi olan 7 Mayıs’ı mihenk alıyor.LUNA İÇİN BİNANCE İSMİNİ LEKELEMEYE DEGERMİ BEN ÇOK GÜVENMİŞTİM HERKESE ÖNERİYORDUM AMA ŞİMDİ KİMSEYE ÖNERMİYORUM

Baki

Luna 12 Mayıs tarihinde dibe vurdu ancak Terra Luna Vakfı algoritmanın suistimal edilmesi / bozulması tarihi olan 7 Mayıs’ı mihenk alıyor.
7 Mayıs 13 mayıs arası parayı sıfırladınız Alla belanızı versin 13 Mayıs:26 Mayıs madurdeğil benim parayla bin aldım 13 mayıstan sonra alan milyon aldı HIRSIZ ŞEREFSİZLER


Başa dön tuşu