AltcoinHaberlerKripto Para

LUNA Çöküşü Sonrası Güney Kore’de Yeni Bir Kurum Oluşturuldu!

Güney Kore hükümeti kripto para sektörünü yakından izleyecek.

UST ve LUNA’nın çöküşü ile birlikte bu konuda soruşturmalar ve araştırmalar başlatan Güney Kore’de kripto para düzenlemelerine hız verildi.

Güney Kore’nin yerel haber kaynağı NewsPim’in haberine göre, ülkede kripto para sektörünü kontrol etme görevi görecek “Dijital Varlık Komitesi” kurulacak.

Komite, hükümetin dijital varlıklarla ilgili temel yasaları ve kuralları hazırlayana kadar kripto sektörünün kontrol altında tutulmasını ve düzenlenmesini denetleyecek.

Zira Güney Kore hükümeti UST ve LUNA çöküşünden sonra kripto para sektörünün düzenlenmesi için çalışmaları hızlandırdı.

Dijital Varlık Komitesinin Haziran ayının son haftasında açıklanacağı belirtildi.

Komite piyasaları izlemenin yanı sıra kripto paralarla ilgili listelemelere, açıklamalara ve yatırımcıların korunmasına ilişkin yönergeler oluşturacak.

Ayrıca komite işlemlerinde Güney Kore’nin en büyük beş  kripto para borsası olan Upbit, Bithumb, Coinone, Cobit ve Gopax’tan oluşan bir kurula danışacak.

LUNA’nın çöküşü ülkede kripto para alanında daha sert düzenlemeler yapılmasını düşündürdü.

Ancak Güney Kore’nin yeni seçilen başkanı Yoon Su-yeol seçim kampanyasında kripto para dostu yaklaşımı ve vaatleriyle dikkat çekmişti.

İlgili Haber
Seçimleri Kazanmak İstiyorsanız Kripto Para Dostu Olun! İşte Son Örneği!

Bu bağlamda kripto alanında istenilen daha sert kurallar ile yeni başkanın kripto dostu yaklaşımı çelişiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu