coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerTerra (LUNA) Kurucusu Do Kwon'un Kaderi Belli Oldu: İçeriden Kaynak Bilgi Verdi

Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon’un Kaderi Belli Oldu: İçeriden Kaynak Bilgi Verdi

Terra (LUNA) ekosistemi kurucusu Do Kwon hakkındaki karar, Karadağ Adalet Bakanı tarafından verilmişe benziyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Konuya yakın kaynaklara göre, Karadağ’ın en üst düzey adalet yetkilisi olan Adalet Bakanı Andrej Milovic’in, itibarını yitirmiş kripto para kralı Do Kwon’u kendi ülkesi Güney Kore yerine ABD’ye iade etmeye karar verdiği bildirildi.

Terra (LUNA) kurucusu Kwon, Mart ayından bu yana Karadağ’da hapiste ve hem ABD hem de Güney Kore iadesini talep ettiği için uluslararası bir anlaşmazlığın merkezinde yer alıyor. Kwon, Mayıs 2022’de TerraUSD ve LUNA altcoinlerinin 40 milyar dolarlık çöküşüyle ilgili dolandırıcılık ve menkul kıymetler yasası ihlalleri suçlamalarıyla her iki ülkede de yargılanmak isteniyor.

İlgili Haber  Son Dakika: Binance, CZ ve ABD Adalet Bakanlığı Arasında Yapılan Anlaşma Yargıç Tarafından Kabul Edildi

Geçtiğimiz ay bir Karadağ mahkemesi Kwon’un iadesini onaylamış ancak gideceği yer konusundaki nihai kararı Adalet Bakanı Milovic’e bırakmıştı. Mahkemenin onayına rağmen Kwon karara karşı son bir itirazda bulundu. Bakan Milovic henüz kararını kamuoyuna açıklamadı ve ülke mahkemeleri Kwon’un temyiz başvurusunu karara bağlayana kadar herhangi bir açıklama yapmaması bekleniyor.

Çöküşe rağmen sayıları halen milyonlarca olan Terra ekosistemi kullanıcıları, Do Kwon’un sonraki adresini yakından takip ediyor. ABD’ye iade, Güney Kore’ye iade seçeneğine kıyasla daha istenmeyen bir durumdu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail