binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaSon Dakika: Binance, CZ ve ABD Adalet Bakanlığı Arasında Yapılan Anlaşma Yargıç...

Son Dakika: Binance, CZ ve ABD Adalet Bakanlığı Arasında Yapılan Anlaşma Yargıç Tarafından Kabul Edildi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD bölge yargıcı, Binance, eski CEO Changpeng Zhao ve Adalet Bakanlığı tarafından üzerinde anlaşmaya varılan savunma anlaşmalarını kabul etti.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance.com’u işleten Binance, suçunu kabul etmiş ve Adalet Bakanlığı’nın Banka Gizlilik Yasası (BSA), para ileten bir işletme olarak kayıt yaptırmama ve Uluslararası Acil Ekonomik Güçler Yasası (IEEPA) ile ilgili ihlallere yönelik soruşturmasını çözümlemek için 4 milyar doların üzerinde ödeme yapmayı kabul etmişti.

Binance’in kurucusu ve icra kurulu başkanı (CEO) Kanada vatandaşı Changpeng Zhao da BSA’yı ihlal ederek kapsamlı bir kara para aklama karşıtı (AML) program yürütmemekten suçlu bulunmuş ve Binance CEO’luğundan istifa etmişti.

Mahkeme belgelerine göre Binance, ABD yasalarına uyum yerine büyüme ve kâra öncelik verdiğini itiraf etmişti. Binance 2017 yılında faaliyete geçmiş ve ABD merkezli müşteriler de dahil olmak üzere yüksek hacimli müşterileri çekmeye odaklanmıştı. Binance kısa sürede dünyanın en büyük kripto para borsası haline gelmiş ve müşterilerinin büyük bir kısmı ABD’den geliyordu.

Mahkeme belgelerindeki ifadelere göre, ABD’li müşterilere hizmet vermesinin bir sonucu olarak, Binance’in FinCEN’e bir para hizmetleri işletmesi olarak kaydolması ve Binance’in kara para aklamayı kolaylaştırmak için kullanılmasını önlemek için makul bir şekilde tasarlanmış etkili bir AML programı uygulaması gerekiyordu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail