Kripto HaberleriAltcoinTerra (LUNA) Projelerinin Transfer Olduğu Altcoin Ağı CEO'sundan Yeni Güncelleme Geldi!

Terra (LUNA) Projelerinin Transfer Olduğu Altcoin Ağı CEO’sundan Yeni Güncelleme Geldi!

Takip et

Polygon Studios CEO’su Ryan Wyatt, çöken Terra (LUNA) Blockchain’ininden MATIC ağına geçecek Web3 projeleriyle ilgili yeni bir mesaj paylaştı.

Yaklaşık 50 proje Terra’dan (LUNA) Polygon Network’e (MATIC) Geçiyor

Terra ve stablecoin’i TerraUSD’nin (UST) Mayıs ortasındaki çöküşünden bu yana onlarca protokol Polygon Network’e (MATIC) geçmeyi tercih etti.

Wyatt’a göre, aralarında NFT ekosistemi One Planet ve Derby Stars HQ Play-to-Earn protokolünün de bulunduğu 48’den fazla proje, geliştirme çalışmaları için iş yüklerini Polygon Network’e (MATIC) aktarmış durumda.

15 Mayıs’ta, Terra çöküşünün en dramatik döneminin ortasında, Polygon Studios CEO’su ekosistemlerinin LUNA projelerinin Polygon’a geçişini destekleyeceğini belirtmişti.

Polygon’un hem projelerin hem de topluluklarının Terra’dan sorunsuz bir şekilde geçişini sağlamak için “sermaye ve kaynak ayıracağını” iddia etmişti.

İlgili Haber
CEO Açıkladı! Öksüz Kalan Terra (LUNA) Projeleri Bu Altcoin Ağına Geçiyor!

30 Milyar Dolardan 40 Milyon Dolara: Terra’nın TVL Değeri Sıfıra Dayandı

Terra (LUNA) ekosistemi, temel yapı taşı olan Anchor Protocol’den (ANC) dramatik likidite çekilmeleri nedeniyle çökmüştü.

Hem Terra hem de UST birkaç gün içinde neredeyse sıfıra gerilemişti. 27 Mayıs 2022’de Do Kwon, Terra Blockchain’ini Terra 2.0 olarak yeniden başlattı. Ancak bu hamle ile birlikte projenin merkeziyetsiz uygulama (dApps) ekosistemi yok oldu.

Çöküşten önce Terra, Ethereum’un (ETH) ardından TVL’ye göre en büyük akıllı sözleşme platformuydu. DeFi Llama takip aracına göre, Terra’nın son haftalarda TVL ölçümleri neredeyse 1.000 kat düştü.

Terra’nın başlattığı düşüş dalgası kripto para piyasasını son derece kötü etkilemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları