coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerTerra (LUNA) - SEC Davasında Bugün Yeni Gelişme Yaşandı: Terraform Labs Avukatları...

Terra (LUNA) – SEC Davasında Bugün Yeni Gelişme Yaşandı: Terraform Labs Avukatları Sürpriz Hamle Yaptı

SEC'e kısa bir süre önce başka bir davada verilen kınama cezasının ardından Terra (LUNA) avukatları da harekete geçti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Terra (LUNA) geliştiricisi kripto para şirketi Terraform Labs ile SEC arasındaki davada yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Terra (LUNA) Davasında Son Durum Ne?

Dava, 30 Kasım’da tartışılan bir özet yargı talebinin sonucunu beklerken, Ocak 2024’te duruşmaya gidecek şekilde ayarlandı.

17 Kasım’da ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi Yargıcı Jed S. Rakoff’un başkanlık ettiği bir duruşma gerçekleştirilmişti. Duruşma, davada tanıklık edebilecek potansiyel uzmanlara odaklanmıştı.

Ancak 22 Kasım’da Yargıç Rakoff’un savunma uzmanları Unny ve Parlour’un ifade vermesini yasaklaması Terraform Labs için önemli bir gerileme oldu.

Şirketin sıkıntılarına ek olarak, Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon, Karadağ’dan iade edilme durumuyla karşı karşıya. Podgorica’daki Esas Mahkeme, Kwon’un evrakta sahtecilik suçundan aldığı dört aylık hapis cezasını tamamlamasının ardından iadeyi onayladı. İadenin nereye yapılacağına ilişkin nihai karar Karadağ Adalet Bakanı’na ait olacak.

İlgili Haber  SEC'e Bir Şok Daha: Yargıç, Kripto Para Davasında SEC'e Sert Bir Kınama Cezası Verdi

Terraform Labs Avukatları, Yanlış Beyandan Dolayı SEC’e Karşı Verilen Son Kınama Cezasını Yargıca İletti

Bugün yaşanan yeni gelişmede ise, Terraform Labs’ın hukuk ekibi Yargıç Rakoff’a bir mektup yazarak Utah federal Yargıcı Robert J. Shelby’nin SEC v. Digital Licensing Inc. adlı ayrı bir davada SEC’i yanıltıcı davranıştan dolayı cezalandırma tehdidini hatırlattı. Terra ve Do Kwon’un avukatları bu konuyu SEC’in kendilerine karşı açtığı davada potansiyel bir sorun olarak gündeme getirdiler.

İki gün önce yaşanan gelişmede, DEBT Box olarak da bilinen Digital Licensing Inc. şirketi davasında yargıç, SEC’e yanlış beyandan dolayı kınama cezası vermişti. Terraform Labs avukatları, SEC’in benzer bir davranışa kendi davalarında da başvurmuş olabileceğini savunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail