binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSEC'e Bir Şok Daha: Yargıç, Kripto Para Davasında SEC'e Sert Bir Kınama...

SEC’e Bir Şok Daha: Yargıç, Kripto Para Davasında SEC’e Sert Bir Kınama Cezası Verdi

Federal bir yargıç, SEC'e bir kripto para davasında yanlış beyanda bulunduğu gerekçesiyle kınama cezası verdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bir federal yargıç, DEBT Box olarak da bilinen Digital Licensing Inc. adlı bir kripto para şirketini içeren bir davayı ele alması nedeniyle Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sert bir kınama cezası verdi.

Yargıç, SEC’in firmaya ait milyonlarca dolarlık varlığı dondurmak için “maddi olarak yanlış ve yanıltıcı beyanlarda” bulunmuş olabileceğine dair endişelerini dile getirdi.

SEC, DEBT Box’ın “node lisansları” adı verilen kayıtsız menkul kıymetler satarak yatırımcıları yaklaşık 50 milyon dolar dolandırdığını iddia etmişti. İlk sürecin bir parçası olarak SEC, ex parte bir başvuru yoluyla geçici bir kısıtlama emri ve varlıklara el koyma kararı aldı, yani DEBT Box işlemlerden haberdar değildi ve o sırada mahkemede bunlara itiraz edemedi.

SEC’in talebini kabul eden ABD Bölge Yargıcı Robert Shelby, kararında, SEC avukatının DEBT Box’ın banka hesaplarını fiilen kapattığı ve firmayı ABD düzenleyicilerinin ulaşamayacağı Abu Dabi’ye taşımaya çalıştığı iddiasına dayanarak bunu yaptığını belirtti. Ancak Yargıç Shelby daha sonra bu iddiaların doğru olmadığını tespit etti.

İlgili Haber  Bitcoin 39.000 Dolar Sınırına Dayandı: Popüler Analist il Capo, Bundan Sonra Beklediklerini Açıkladı

Yargıç Shelby’nin kararı, belirtilen 48 saatlik süre zarfında hiçbir banka hesabının kapatılmadığını ve şirketin operasyonlarının çoğunu aylar önce zaten transfer ettiğini ortaya koydu. Ayrıca bazı hesapları kapatanın şirket değil bankalar olduğunu ve SEC tarafından ex parte el koymayı haklı göstermek için kullanılan 720.000 dolarlık sözde denizaşırı transferin aslında yurtiçi bir transfer olduğunu tespit etti.

Yargıç, özellikle diğer avukatların ve soruşturma görevlilerinin beyanlarını düzeltmedikleri göz önünde bulundurulduğunda, SEC avukatının hesapların kapatılmasına ilişkin yanlış beyanından duyduğu endişeyi dile getirdi.

Yargıç Shelby, SEC’in daha önceki kararları haklı çıkarmak için kullandığı olguları açıklarken mahkemeyi aldatmış olabileceği sonucuna vardı. Yargıca sunulan yazılı olguların kanıtlarla desteklenmesini gerektiren bir federal mahkeme kuralına atıfta bulundu.

Yargıç, mahkemenin SEC’i davranışından dolayı cezalandırmaması için nedenler sunmasını talep eden bir “neden göster emri” yayınladı. Bu tür emirler genellikle özel şahıslara yöneliktir ve çok nadiren devlet kurumlarına uygulanır. Emir, SEC’in bariz yanlışlıklara ilişkin belirli örneklere yanıt vermesini isteyen bir soru listesiyle sona eriyor.

Yargıç Shelby tarafından atıfta bulunulan federal kural, belirli ihlaller için özel yaptırımlar öngörmüyor, ancak mali cezadan “davranışın tekrarlanmasını caydırmak için yeterli” bir direktife kadar bir dizi önlem sunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail