Kripto HaberleriAltcoinTerraUSD (UST) Stablecoininin Fiyatı Yeniden 1 Doların Altına Düştü! Terra İçin Alarm...

TerraUSD (UST) Stablecoininin Fiyatı Yeniden 1 Doların Altına Düştü! Terra İçin Alarm Sesleri Mi Çalıyor?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

TerraUSD’nin (UST) 1 dolara sabitlenmiş olan fiyatı üç gün içerisinde de ikinci kez düşüş yaşadı.

Stablecoinin fiyatı Coin Market Cap verilerine göre 0.98 dolara kadar geriledi.

TerraUSD’nin (UST) Fiyatı 0.98 Dolara Kadar Düştü

Cumartesi günü yaşanan Bitcoin düşüşünde de UST fiyatı 0.985 dolara kadar gerilemiş ve Pazar günü 1 dolar seviyesine geri yükselmişti.

Bilindiği üzere algoritmik bir stablecoin olan TerraUSD, kardeş tokeni LUNA fiyatıyla birlikte çalışarak bir dizi mint ve yakım mekanizmasını kullanıyor ve bu sayede fiyatını 1 dolara sabitliyor.

TerraUSD tokeninin 1 doların altına inmesi daha önce de yaşanmıştı ve hatta düşüş daha büyük olmuştu. Ancak son düşüş, Terra Vakfı’nın bu algoritmik stablecoini Bitcoin ve Avalanche (AVAX) rezervleriyle desteklemeye başladığını açıklamasından son bir ilk oldu ve daha çok ses getirdi.

Terra Vakfı 1.5 Milyar Dolarlık Bitcoin’i “Ödünç Vermişti”

Bir stablecoinin, takip ettiği varlığın fiyatından farklı bir seviyeden işlem görmesi “depeg” olarak adlandırılıyor. UST’nin yaşadığı son depeg, Terra Foundation Guard vakfının Pazar gecesi yaptığı açıklamasında TerraUSD’nin 1 dolara olan sabit fiyatının korunabilmesi için 1.5 milyar dolarlık Bitcoin rezervinin profesyonel piyasa yapıcılara “kiralanacağını” açıklamasının ardından geldi.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Fiyatını Bile Düşüren "UST Tartışmaları" Hakkında Yeni Açıklama: 1,5 Milyar Dolar Daha Eklendi!

Daha önce duyurduğumuz üzere Tron kurucusu Justin Sun da Terra’nınkine benzer bir algoritmik stablecoin oluşturduklarını ve ilk olarak yıllık %30 getiri sunmaya başlayacaklarını duyurmuştu. Terra’nın stablecoin platformu Anchor’dan çıkışların bu duyuruyla da tetiklenmiş olabileceği düşünülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları