AltcoinBitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatını Bile Düşüren “UST Tartışmaları” Hakkında Yeni Açıklama: 1,5 Milyar Dolar Daha Eklendi!

Luna ağının stablecoini olan UST'nin algoritmik yapısına yönelik eleştirilere karşı CEO'dan çok sert bir hamle geldi!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 33.000 dolara düşerken bunun tek sebebi makro durum olmadı. Aynı zamanda BTC fiyatı düşerken BTC’ye endeksli olan algoritmik stablecoin UST‘ye yönelik FUD da bunda etkili oldu. Özellikle BTC düşüşü ile UST’nin dengesinin bozulacağı ve ekibin milyarlarca dolarlık BTC satacağı endişesi, korkuyu körükledi. Şimdi ise beklenen açıklama geldi.

İlgili Haber
Bitcoin Alımları İle Gündemde Olan LUNA'ya Altın Önerisi!

UST’ye Yeni Önlem

Özellikle artan FUD nedeniyle pazar günü 1 dolara endeksli olmasına rağmen değerini koruyamayan UST, şimdi iyi bir haber aldı. Luna Vakfı ve Luna CEO’su Do Kwon tarafından yapılan açıklamada, endişelerin giderilmesi için atılan adım belirtildi.

Vakıf, aldıkları yeni bir karar ile 1,5 milyar dolarlık kredi verecek. Bu kredinin 750 milyon doları Bitcoin, geri kalan yarısı ise UST şeklinde verilecek.

Do Kwon, vakfın hiçbir şekilde Bitcoin pozisyonundan kurtulmak istemediğini ve amacın bu olmadığını belirtti. CEO, amacın bu sermayeyi profesyonel piyasa yapıcıların eline vermek istediklerini ve bunun likiditeyi arttıracağını aktardı. UST alım satımlarının artık önemli olmadığını belirten ünlü isim, mühim olanın piyasada sermaye olması olduğunu açıkladı.

LFG ekibi bu kararı oy birliği ile aldıklarını belirterek hem ekip hem kripto para sektörü için önemli bir fırsat elde ettiklerinin altını çizdi. UST an itibarıyla 18 milyar dolarlık değere sahip ve bu stablecoine olumsuz bir şey olması sektörü sert etkiler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu