HaberlerKripto Para

Tesla CEO’su Elon Musk İle Jack Dorsey Web3 Konusunda Aynı Fikirde!

Elon Musk Web3 eleştirilerine devam ediyor.

Twitter’da yaptığı paylaşımların yanı sıra kripto paralar üzerindeki etkisi ile de dikkat çeken Tesla CEO’su Elon Musk, son zamanlarda yaptığı paylaşımlarda internetin geleceği olarak görülen Web3.0’ı hedef aldı.

Ünlü milyarder, dün yaptığı paylaşımda “Web3’ün gerçek olduğunu iddia etmiyorum, şu anda gerçeklikten çok pazarlama modası gibi görünüyor” diyerek Web3’ün bir pazarlama stratejisinden ibaret olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde TIME Dergisi tarafından yılın kişisi seçilen Elon Musk Web3 konusundaki eleştirilerine bugün de devam etti.  Musk,Web 3’ü gören var mı? Ben bulamıyorum” şeklinde twit attı.

Musk’ın Web3 paylaşımına geçtiğimiz günlerde Twitter CEO’luğundan ayrılan ve Square şirketinin adını Block olarak değiştiren Jack Dorsey cevap verdi.

Dorsey, Musk’ın Web3 paylaşımına “A ile Z arasında bir yerde” yorumu ile Marc Andreessen ve Ben Horowitz tarafından kurulan girişim sermayesi şirketi A16z’ye gönderme yaptı ve  Web3’ün şirketin kontrolü altında tutulduğunu ima etti.

Dorsey’in Web3 Paylaşımı!

Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey de attığı twitlerde Web3 teknolojisinden ve Andreessen Horowitz gibi risk sermayesi şirketlerinin Web3’e katılmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

“Siz Web3’e sahip olmuyorsunuz. Sermaye şirketleri ve likidite havuzları oluyor. Bu şekilde, onları teşvik eden şeylerin dışına çıkamaz. Sadece farklı bir adı olan ve en sonunda yine merkezi olan bir yer olacak. Neyin içine girdiğinizi bilin…”

Dorsey’in Web3 paylaşımı bir yandan destek alırken bir yandan da çok sayıda tepki aldı. Dorsey’in twitine çok sayıda “kesinlikle katılmıyorum” ve “kesinlikle yanlış” gibi tepkiler geldiği görüldü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu