bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinTesla Elindeki Bitcoinleri Ne Yaptı? Yeni Bilanço Açıklandı

Tesla Elindeki Bitcoinleri Ne Yaptı? Yeni Bilanço Açıklandı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en çok tanınan isimlerinden biri olan Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla şirketinin Bitcoin’le ilgili attığı adımlar gündem konusu olmayı sürdürürken şirketin sahibi olduğu Bitcoinleri elden çıkarıp çıkarmadığı merak konusuydu.

Bilindiği gibi şirketin ikinci çeyrek bilançosuna göre Tesla sahibi olduğu Bitcoinleri satmamıştı. Söz konusu bilançoda Bitcoin ile ilgili 23 milyon dolarlık değer düşüklüğü olduğu vurgulanmıştı. Öte yandan şirketin net gelirinin 1 yıl öncesine göre 10 kat artarak 1 milyar doları aştığı ifade edilmişti.

Şimdi ise dünyaca ünlü elektrikli otomobil üreticisi olan şirketin üçüncü çeyrek finansal sonuçları açıklandı. Buna göre Tesla şirketi, 13 milyar 760 milyon dolar gelir beyanında bulundu. Şirketin net gelirinin ise 1.62 milyar dolar olduğu ifade edildi.

Şirketle ilgili en çok merak edilen soru ise elindeki Bitcoinleri hala satıp satmadığıydı. Ancak şirketin herhangi bir BTC alımı ya da satımı yapmadığı ifade edildi.

Buna göre şirket sahibi olduğu 37 bin 500 BTC’yi elinde tutmaya devam ediyor. Bununla birlikte üçüncü çeyrek kazanç sunumuna göre şimdiye kadarki en iyi net geliri elde etmeyi başaran şirket buna karşın Bitcoin ile ilgili 51 milyon dolarlık zarar bildirdi.

Ancak şirket elindeki BTC’leri hala tutuyorsa yeni kırılan rekor ile Tesla’nın 3. çeyrek için Bitcoin’den etmiş olduğu zarar şimdiden kâra dönmüş durumda.

Tesla’nın Bitcoin’le Olan İlişkisi

Şirket ilk olarak şubat ayında 1,5 milyar dolarlık rekor bir Bitcoin alımı gerçekleştirmiş ancak daha sonra çevresel kaygılar nedeniyle mayıs ayında Bitcoin ödemelerini kabul etmekten vazgeçtiklerini açıklamış, söz konusu karar kripto camiasında büyük yankı uyandırmıştı.

BVAncak daha sonra BTC madenciliğinin yüzde 50 temiz enerjiye dönmesi halinde yeniden Bitcoin alımı gerçekleştireceğini belirten Musk, gündem konusu olmayı sürdürmüştü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları