BitcoinHaberler

Tesla, SEC’e Bitcoin (BTC) Hakkında Olumlu Bir Rapor Gönderdi: Yeni Satın Alım Mı Geliyor?

1 milyar doların üstünde Bitcoin'e sahip olan Tesla, SEC'e gönderdiği belgede bu yatırımıyla ilgili olumlu açıklamalar yaptı.

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) ve kripto paralar hakkında aylardır devam eden karmaşık mesajlarının ardından Tesla’nın yeni SEC bildirisinde kesin bir tavır aldığı görüldü.

“Dijital Varlıkların Uzun Vadeli Potansiyeline İnanıyoruz”

Şirketin SEC’e gönderdiği çeyreklik raporunda daha fazla dijital varlık yatırımına açık kapı bırakıldı. Şirket, yaptığı açıklamasında şu ibareleri kullandı:

“Dijital varlıkların hem yatırım olarak hem de nakite alternatif bir likit olarak uzun vadeli potansiyeline inanıyoruz.”

Tesla’nın yılın ilk çeyreği için hazırladığı raporda geçtiğimiz ayın sonu itibariyle 1.26 milyar dolarlık dijital varlık sahibi olduğu kaydedildi.

Böylelikle şirketin 2021 yılı son çeyreğine göre dijital varlık yatırımları ile ilgili bir değişiklik olmadı. Raporda ayrıca şirketin 31 Mart 2022 tarihi itibariyle sahip olduğu dijital varlıkların adil piyasa değerinin 1.96 milyar dolar olduğu bildirildi.

Bitcoin satın alımının ardından bir ay kadar sonra Tesla’nın otomobil satışları için BTC kabul edeceğini açıklayan Musk, bu adımından birkaç ay sonra çevresel endişeler nedeniyle geri adım atmıştı.

2021 yılının Temmuz ayında ise Musk, BTC madenciliğinin daha sürdürülebilir bir hale gelmesi halinde BTC’nin yeniden ödeme yöntemi olarak eklenmesinin düşünülebileceğini açıklamıştı.

Ekim ayında şirket tarafından SEC’e yapılan bildiride ise kripto para ödemeleri için açık kapı bırakılmıştı.

İlgili Haber
Son Dakika! Tesla Bitcoin Sattı Mı? Bilançoda Dogecoin Var Mı?

Ek Bitcoin Yatırımı İçin Açık Kapı Bırakıldı

Buna ek olarak Musk’ın favori kripto parası olan Dogecoin de Tesla tarafından online mağazasında bazı eşyalar için kabul edilmeye başlanmıştı. Bununla birlikte şirket SEC’e DOGE gelirleriyle ilgili herhangi bir bilgi vermedi.

SEC’e gönderilen çeyreklik raporda şu ifadeler yer aldı:

“Tüm yatırımlarda olduğu gibi ve itibari para tabanlı nakit ve nakit eşdeğeri hesapları yönetmemizle tutarlı olarak, dijital varlıklarımızı da işletmemizin ihtiyacı ve piyasa ile çevre koşullarını dikkate alarak artırıp azaltabiliriz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu