BitcoinDogecoinHaberler

Son Dakika! Tesla Bitcoin Sattı Mı? Bilançoda Dogecoin Var Mı?

Tesla'nın beklenen bilançosu açıklandı.

Bitcoin yatırımcısı Tesla 2022 ilk çeyrek bilançosunu açıkladı.

Şirketin Bitcoinlerini satıp satmadığı merak konusuydu. Bunun yanı sıra bildiğiniz üzere Tesla bir kaç ay önce bazı aksesuar satışları ve Tesla şarj istasyonları için Dogecoin kabul etmeye başladı. Bu satışlardan elde edilen DOGE‘lerin bilançoda nasıl gösterileceği de merak ediliyordu.

Yayımlanan ilk çeyrek bilançosuna göre Tesla Bitcoinlerini satmadı. Dijital varlıklar bölümünde herhangi bir değişiklik olmadığı görüldü.

Dogecoin bilançoda yer almadı.

Neler Olmuştu?

Tesla ilk olarak 8 Şubat 2021 tarihinde 1,5 milyar dolarlık BTC satın almıştı. Şirket Nisan 2021’de açıklanan bilançosunda elindeki BTC’lerin %10’unun sattığını belirtse de, Elon Musk bu satışların Bitcoin’in likiditesini test etmek için yapıldığını ifade etmişti.

Musk her fırsatta Tesla’nın elmas ellere sahip olduğunu ve Bitcoin’lerini satmadığını dile getiriyordu. Yukarıdaki istisna haricinde Bitcoin satışı yapmayan Tesla’nın son bilançosundan sürpriz beklenmiyordu ve beklendiği gibi oldu.

Son dakika gelişmeleri için aşağıdaki twite tıklayarak bizi takip edebilirsiniz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu