blank
Bitcoin

Tesla’nın Bitcoin (BTC) Alımı, 1 Yıllık Araç Satışından Daha Çok Kazanç Sağladı

Elon Musk'ın son hamlesi şirket için hiç olmadığı kadar kazançlı çıktı.

Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) açıklamalarından çok, şirketi Tesla’nın Bitcoin alımı konuşuldu. Elon Musk daha sonra yaptığı açıklamada şirketin 1,5 milyar dolarlık BTC almasında payı olmadığını belirtse de bu yatırım şu an şirketin en kazançlı adımlarından birisi olarak görülüyor.

İlgili Haber  Bitcoin (BTC) Tesla'yı İkna Etti! Sırada Apple Mı Var?

Tesla’nın Bitcoin Yatırımı, 1 Yıllık Kazancını Geçti

Wedbush Securities tarafından yapılan açıklamaya göre Tesla şimdiden söz konusu BTC yatırımından 1 milyar dolara yakın gelir elde etti. Aslında lider kripto para birimine yapılan yatırım, Tesla’nın bütün bir yıl boyunca yaptığı araç satışlarından elde ettiği kazancı bile katladı.

Hesaplamalarımza göre Tesla’nın geçtiğimiz ay boyunca yaklaşık olarak 1 milyar dolarlık kazanç elde ettiğini düşünüyoruz. Bunu daha net ortaya koymak için Tesla’nın aslında 2020 yılında yaptığı bütün elektrikli araç satışlarından elde ettiği kazançtan daha fazlasını BTC yatırımından elde ettiği söylenebilir.”

Bitcoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 57.100 dolardan işlem görüyor ve Tesla’nın alım açıklamasından beri %57 değerlendi. Ancak Tesla’nın alım yaptığını açıkladığı tarihteki fiyattan değil, 33.000 dolara yakın bir fiyattan BTC almış olabileceği konuşuluyor.

Elon Musk veya Tesla tarafından net bir açıklama yapılmasa da şirketin 40.000 doları altı bir fiyattan alım yaptığı düşünülmekte. Tam olarak bu açıklama sonrası Tesla hisselerinde aynı Grayscale hisselerindeki gibi bir artış yaşanması ise şaşırtıcı olmadı.

Tesla hisselerinin değeri ise 2020 yılından beri koronavirüs salgınına rağmen %800 arttı ve rekor kırdı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu