HaberlerTether

Tether, 1 Trilyon Dolarlık Davada Büyük Bir Zafer Elde Etti!

Tether'in büyük davasında önemli adım!

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük stablecoini konumundaki Tether, büyük bir davada önemli bir gelişme elde etti. Tether ve aslında bununla birlikte aynı şirket tarafından yönetilen Bitfinex kripto para borsası uzun bir süreden beri bu kararı bekliyordu.

Kripto Para Sektöründe Bir Dava Daha Bitti

İki yıldır devam eden piyasa manipülasyonu davası, sonunda yasal olarak borsa ile stablecoin şirketinin lehine sonuçlandı. ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Katherine Polk Failla konu hakkında yaptığı açıklamada iddiaların yarısının asılsız olduğunu vurguladı ve buna hükmetti. Tether ve Bitfinex de geri kalan iddiaları “asılsız ” olarak nitelendirdi ve bunların da düşmesi beklenebilir.

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino konu hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

Yargıç Failla’ya aldığı bu karardan dolayı teşekkür ediyoruz ve bu aslında davacıların asılsız iddialarının büyük bir kısmını ortaya çıkardı.”

Açılan toplu davada şirketten 1 trilyon dolarlık tazminat talep edilmişti. Kripto para sektörü ile “oynadıkları” ve piyasayı manipüle ettikleri ifade edilen borsa ile stablecoin şirketi, hiçbir kanıt olmamasından dolayı paçayı kurtarmış gibi gözüküyor. Bitfinex’e ek olarak Bittrex ve Poloniex kripto para borsaları da daha sonra davaya dahil edildi ancak bunlar hakkında henüz net karar verilmedi.

Tether şu an için bir davadan daha kurtuldu ve anlık olarak şirkete karşı açılan dava olmadığı görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu