binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerTether, Bitcoin Madenciliği Şirketi Northern Data'ya 420 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Tether, Bitcoin Madenciliği Şirketi Northern Data’ya 420 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Dünyanın en büyük stablecoin sağlayıcısı Tether, Bitcoin madenciliği alanındaki faaliyetlerini genişletiyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Beklenmedik bir hamleyle, 86.5 milyar dolarlık stablecoin devi Tether’in arkasındaki kripto para şirketi Tether Group, Almanya’da kayıtlı tartışmalı bir Bitcoin madencisi olan Northern Data Group’a stratejik bir yatırım yaptı.

Toplam 10.000 adet H100 GPU için 420 milyon dolar gibi yüksek bir meblağı içeren anlaşma, Tether’ı teknoloji sektöründe yeni bir rakip olarak konumlandırmakla kalmadı, aynı zamanda Northern Data’da %20’lik bir hisse sahibi olmasını sağladı.

Nvidia’nın H100 GPU’ları, üstün veri işleme yetenekleri nedeniyle bu 40.000 dolarlık yongayı satın almak isteyen yeni girişimler ve yapay zeka şirketleriyle birlikte teknoloji endüstrisinin gözdesi haline geldi. Northern Data bu çipleri yapay zeka girişimlerine kiralamayı planlıyor.

İlgili Haber  FTX Yeni Yönetiminden Önemli Uyarı: "Son Tarih Yaklaşıyor"

Tether’in CTO’su Paolo Ardoino, yatırımla ilgili heyecanını dile getirdi:

“Northern Data Group’a yapılan bu yatırım, yeni teknolojik ufuklara doğru taze bir girişimi temsil ettiği için heyecan duyuyoruz. Bu yatırım, Tether tokenlerinin rezervlerinin gücünü ve bütünlüğünü korurken sorumlu büyüme ve inovasyona olan bağlılığımızın altını çiziyor.”

Tether aslına bakılırsa bu yatırımın boyutunu resmi olarak açıklamamıştı. Forbes tarafından verilen 420 milyon dolar miktarı ise şirket tarafından yalanlanmadı ancak %20’lik hisse oranının yanlış bilgi içerdiği belirtildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail