HaberlerTether

Tether Davası İle İlgili Bugün Neler Yaşanabilir? Bağımsız Gazeteci Yorumladı

Tether davasının parçası olan 15 Ocak tarihi kritik bir öneme sahip. Peki bugün neler yaşanacak?

Bitfinex ve Tether’a açılan davada 15 Ocak oldukça kritik. New York Başsavcılığı tarafından açılan davada Martin Yasasının ihlal edildiği belirtiliyor. Bunun kanıtlanması ise USDT ve Bitfinex kripto para borsası için kötü sonuçlar doğurabilir. Tether/Bitfinex ikilisinin istenen evrakları bugün teslim etmesi gerekiyor ve bu sebeple bütün piyasanın gözü, buradan gelen haberlere çevrildi. Peki Tether ile ilgili bugün neler yaşanabilir?

Bağımsız gazeteci ve sektörün tecrübeli ismi Amy Castor, olayla ilgili yorumunu paylaştı. Castor, Tether ekibinin “yine” bir sürü alakasız ileti göndererek geciktirme taktiği uygulayacağını düşünüyor. Bugün iletilen evraklardan sonra ise New York Başsavcılığı tarafından bunların yeterli olup olmadığına dair New York Yüksek Mahkemesi makamına bildiride bulunması gerekmekte.

Castor, bu aktarım sonrasında ise aktarılanların yeterli veya yetersiz bulunması durumunda Bitfinex/Tether ikilisine cevap verme hakkı doğacağını belirtti. Yani bugün birçok kişiye göre kritik gibi görülse de aslında yine gecikmelerle dolu bir duruşma yaşanabilir.

Castor’a göre kritik olan konu ise Bitfinex kripto para borsasının Tether rezervlerine ulaşmasının engellenmesi kararı. Bu karar 15 Ocak 2021 tarihi itibarıyla bitiyor. Daha önce Tether rezervlerinden 1 milyar dolara yakın fon kullandığı tespit edilen Bitfinex’in bu fonları dondurulmuştu. Castor ise New York Başsavcılığının bugün alabileceği tek kararın, söz konusu fonlara erişimin durdurulmasının uzatılması olduğunu düşünüyor. Bunun kabul edilip edilmemesi kararını ise yine mahkeme verecek.

Castor, Tether’ın buradan gelebilecek olumsuz bir duruma cevap verme süresinin ise yine mahkemece belirleneceğini vurguladı. Gönderinin altına yorum yapan kullanıcıların ise bu sürecin 2021 yılının tamamı boyunca süreceğini vurguladıkları görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu