Kripto HaberleriHaberlerDünyanın En Büyük Stablecoin'i Tether, Suçlamaları Bir Kez Daha Reddetti

Dünyanın En Büyük Stablecoin’i Tether, Suçlamaları Bir Kez Daha Reddetti

Takip et

Bilindiği gibi Tether (USDT) geçtiğimiz haftalarda 2017 yılındaki Bitcoin’in büyük artışını maniple etmekle suçlanmıştı. Tether de suçlamalara karşılık olarak Twitter hesabından yaptığı açıklamayla iddiaların tamamen asılsız olduğunu, söz konusu suçlamaları yapanların piyasadaki kripto para dalgalanmalarından tamamen habersiz olduklarını belirtti.

İlgili Haber
Bu Dava Bitcoin İçin Yıkıcı Olabilir!

Twitter’da yeni yaptıkları açıklamada araştırmacıların birçok önemli bilgiye vakıf olmadıklarını (farklı borsalardaki sermaye akışı veya işlemlerim zamanlaması gibi) belirten Tether, kendini savundu.

Shams ve Griffin’in ellerinde yeterli kanıt olmadan suçlamalar yaptığını, 2017’de arzı destekleyecek yeterlilikte ABD dolarına sahip olmadıkları yönündeki eleştirileri, o tarihlerde yapılan denetimlerden tam puan aldıkları ve 1 USDT’nin bile piyasaya teminatsız sürülmediğini belirtti.

Bununla birlikte 5 Kasım’da Tether Genel Danışmanı Stuart Hoegner, yaptığı açıklamayla Bitcoin fiyatını artıran tek unsurun Tether olarak görülmesinin “Dünya’nın düz olduğu”nu savunmakla aynı olduğunu dile getirmişti. Yatırımcıların Tether alımı yapmalarıyla Bitcoin fiyatlarının yükseldiğini kabul ettiğini fakat bu yükselişte kendilerinin tek neden olamayacağını ifade etmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları