HaberlerTether

Dünyanın En Büyük Stablecoin’i Tether, Suçlamaları Bir Kez Daha Reddetti

Tether'in genel danışmanı manipülasyon iddialarını yalanladı.

Nexo

Bilindiği gibi Tether (USDT) geçtiğimiz haftalarda 2017 yılındaki Bitcoin’in büyük artışını maniple etmekle suçlanmıştı. Tether de suçlamalara karşılık olarak Twitter hesabından yaptığı açıklamayla iddiaların tamamen asılsız olduğunu, söz konusu suçlamaları yapanların piyasadaki kripto para dalgalanmalarından tamamen habersiz olduklarını belirtti.

İlgili Haber  Bu Dava Bitcoin İçin Yıkıcı Olabilir!

Twitter’da yeni yaptıkları açıklamada araştırmacıların birçok önemli bilgiye vakıf olmadıklarını (farklı borsalardaki sermaye akışı veya işlemlerim zamanlaması gibi) belirten Tether, kendini savundu.

Shams ve Griffin’in ellerinde yeterli kanıt olmadan suçlamalar yaptığını, 2017’de arzı destekleyecek yeterlilikte ABD dolarına sahip olmadıkları yönündeki eleştirileri, o tarihlerde yapılan denetimlerden tam puan aldıkları ve 1 USDT’nin bile piyasaya teminatsız sürülmediğini belirtti.

Bununla birlikte 5 Kasım’da Tether Genel Danışmanı Stuart Hoegner, yaptığı açıklamayla Bitcoin fiyatını artıran tek unsurun Tether olarak görülmesinin “Dünya’nın düz olduğu”nu savunmakla aynı olduğunu dile getirmişti. Yatırımcıların Tether alımı yapmalarıyla Bitcoin fiyatlarının yükseldiğini kabul ettiğini fakat bu yükselişte kendilerinin tek neden olamayacağını ifade etmişti.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı