Tether

Tether (USDT), Beklenen Açıklamayı Yaptı: Rezervler Denetlenmeye Başlanıyor!

Tether, USDT rezervleri için denetim yapacağını açıkladı.

Toplam 61 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip olan ve bu yönüyle dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi konumundaki stablecoin Tether (USDT), senelerden beri denetimdeki eksiklikleri ile eleştirilmekte. USDT’nin normalde piyasadaki arzı kadar ABD doları rezervine sahip olması lazım ancak ünlü birçok isim bunun gerçekleştirilmediğini ve Tether’in rezervlerinin yeterli olmadığını vurgulamakta.

Tether Yakında Denetim Yapıp Şeffaf ve Anlık Şekilde Bunu Herkese Sunacak

Tether kısa süre önce genel bir rapor yayınlayarak bütün rezervlerinin aslında mevcut olduğunu ve bunların hangi ürünlere yatırıldığını ortaya koydu. Tether bundan önce ise New York Başsavcılığı tarafından açılan bir davadan beraat etmeyi başardı ve rüştünü ispatladı.

Buna rağmen hala USDT’nin rezervleri ile ilgili sorular gelmeye devam ediyor ve artan stablecoin rekabeti Tether’i bunu yeniden kanıtlamaya itmiş olabilir. Tether CTO’su Paolo Ardoino, CNBC’ye verdiği açıklamasında tam olarak bununla ilgili sorularla karşılaştı ve önümüzdeki aylarda rezerv denetimi yapılacağını vurguladı. Tether avukatı Stu Hoegner konu hakkında şunları ifade etti:

Mali denetimler yapma konusunda çalışıyoruz ki sektördeki hiçbir stablecoin bunu henüz yapmadı.”

Hoegner, şirketin önümüzdeki aylarda ilk denetimi yapmayı ve devamındaki aylarda da bunu sürdürmeyi planladığını ifade etti. Tether’in rezervlerinin 1’e 1 oranında destekli olduğunu belirten Hoegner, bu rezervlerin ise sadece ABD dolarından ibaret olmadığını bir kere daha tekrarladı. Hoegner’in açıklamalarına göre Tether’in rezervleri ağırlıklı olarka ABD dolarında ancak buna tahviller ve menkul kıymetler de dahil. Hoegner, kripto paraların da rezerv olarak kullanıldığını belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu